Uçakta sakatlandı

Brezilya maçı için Katar'da giden İngiltere'nin milli yıldızı Lampard dar koltuklardaki 7 saatlik uçak yolculuğu sonrası sakatlandı. Chelsea, federasyondan tazminat istiyor

Cumartesi 14.11.2009
ABONE OL
Chelsea'nin yıldızı Frank Lampard bu akşam Brezilya ile karşılaşacak İngiltere Milli Takımı ile Doha'ya giderken uçakta sakatlandı. 7 saat süren yolculuk sırasında birçok futbolcu konforlu koltuklar yerine normal koltukta uçuş yaptığı için kramp şikayetinde bulundu. Uçağın Katar'a inmesi sonrası idmana çıkan Lampard, sol ayağından sakatlanınca İngiltere'ye döndü. 31 yaşındaki futbolcunun 3 hafta forma giyemeyecek. Uçakta birçok futbolcunun teknik direktör Capello'ya uzun uçuştan ötürü şikayette bulunduğu ve federasyona tepki gösterdiği öğrenildi.

ARSENAL KARŞISINDA YOK
28 Kasım'da deplasmanda Arsenal ile karşılaşacak Chelsea kulübü gelişmelere büyük tepki gösterdi. Lampard'tan 3 maçta yararlanamayacak Chelsea, İngiltere Federasyonu'ndan 450 bin Pound tazminat talep etti. Manchester United'ın teknik direktörü Ferguson da, federasyonun Doha'da maç yapacak olmasına tepki göstermiş, maçı 'lüzum' olarak nitelemişti.