Olaylı basketbol maçında 11 gözaltı

Pazartesi 16.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 16.11.2009 16:04
ABONE OL
Beko Basketbol Liginde Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown arasında oynanan müsabakalarda olayların başlamasına neden olan kadın holifan Ayşe Demet Karabulut'un da aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Futboldaki tribün kavgaları basketbola da sıçradı. Beko basketbol liginde Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown arasında oynanan maça çıkan olaylar gündeme damgasını vurdu. Olayların başlamasına neden olan ise maça Galatasaray'ın sponsoru Cafe Crown'un sponsorluk biletiyle giren Fenerbahçe taraftarı Ayşe Demet Karabulut'un arkasındaki tribünde bulunan Galatasaray taraftarlarına orta parmağını göstermesi olduğu ileri sürüldü. Çıkan olaylarda sahaya atılan yabancı maddeler emniyet amiri Lokman Ünal'ın başına dikiş atılmasına neden olurken Erdim Coşkun isimli taraftar ise Fenerbahçeli basketbolcu Kinsey'e tokat atmıştı.

Daha öncede Fenerbahçe Ülker ile Efes Pilsen arasındaki maçta çıkan olayları ateşlediği iddia edilen ve taraftarı olduğu kulübün 5 maç ceza almasına neden olan Karabulut ile Fenerbahçeli basket bolcuya tokat atan Erdim Coşkun'un ile bir foto muhabirinin de aralarında bulunduğu 11 kişi dün İstanbul Spor Asayiş Büro Amirliği ekipleri gözaltına alındı.

TOKATÇI DA GÖZALTINDA

5149 sayılı spor kanuna muhalefet ettiği ileri sürülen şüpheliler hakkında yasal işlem başlatıldı. İfadeleri alınan 11 taraftar emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. Lise mezunu kadın holiganın poliste verdiği ifadesinde tribünlerden başına yabancı bir madde atılması üzerine orta parmağını gösterdiğini söylediği belirtildi. Polisin adliyeye çıkardığı şüpheliler şöyle: "Ayşe Demet Karabulut, Erdim Coşkun, Mehmet Erdal Erseli, Fırat Düz, Bican Ümit Aşkın, Hakan Zat, Emrullah Kazak, Özkan Özdemir, Çetin Öztürk, Savaş Özdemir ve foto muhabirlik Adnan Selçuk Özcan."