Kara Kartal Efes'e teslim

Beşiktaş büyük taraftar desteğiyle çıktığı ve nefes nefese geçen maçta Efes Pilsen'e mağlup oldu. Kartal ligdeki ilk yenilgisini tattı

Pazartesi 16.11.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 16.11.2009
ABONE OL
İlk 4 hafta sonunda yenilgisiz lider olan Beşiktaş Cola Turka, büyük taraftar desteğiyle çıktığı maçta Efes Pilsen'e kılpayı teslim oldu: 84-88. Cola Turka Arena'daki maçın ilk çeyreği başa baş geçti. İki takımın da pota altından sayı bulmaya çalıştığı periyot 20-20'lik eşitlikle geçildi. İkinci çeyrekte Efes dış atışlarda yüksek yüzdeyle oynarken, farkı bir ara 8 sayıya kadar çıkardı. Ev sahibi ekip, Muratcan katkısıyla skora tutunurken, soyunma odasına önde giren taraf 41-36 ile Efes oldu. İkinci yarının ilk bölümü karşılıklı basketlerle geçilirken, Efes basit top kayıpları yapan rakibinin farkı eritmesine izin vermedi. Beşiktaş serbest atışlardan sayılar bulurken, Nachbar'ın üst üste üçlükleri takımını maçın son bölümüne 60-55 önde götürdü.

BEŞİKTAŞ ÇABALADI AMA...
Son çeyreğe etkili başlayan Beşiktaş, Chatman'ın devreye girmesiyle 2 dakika içinde farkı 1 sayıya indirdi.
Ancak Efes savunması karşısında yapılan top kayıplarıyla 34. dakikada fark yeniden 6 sayıya çıktı. Bu kez Beşiktaş dışarıdan Newley ve Cevher'in üçlükleriyle eşitliği yakaladı: 68-68. Savunmasını tekrardan sertleştiren Efes, rakibini dış atışlara zorlarken, bulduğu sayılarla son 3 dakikaya girerken farkı 8 sayıya kadar çıkardı. Son 1.5 dakika öncesi Baxter'ın sayılarıyla fark tekrar 3'e, Newley'in üçlüğüyle de son 30 saniyede 1'e indi. Ender kendisine yapılan taktik faullerden birini sayıya çevirirken, Chatman kendisine yapılan faulleri sayıya çeviremeyince, Efes son saniyelerde gelen karşılıklı basketlerle sahadan 88-84 galip ayrıldı. Bu arada Kepez Bld., D.Şafaka'yı 60-57 yendi.