Rezaletin sonu galibiyet!

Beko Basketbol Ligi'nin merakla beklenen derbisi olayların gölgesinde kaldı. Galatasaray, büyük mücadeleye sahne olan maçta Fenerbahçe'yi iki uzatmada devirdi

Pazartesi 16.11.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 16.11.2009
ABONE OL
Basketbol seyirciyle daha güzel ama keşke bir de yaşanan talihsiz olaylar olmasaydı... Futbola molanın verildiği günlere denk gelen büyük derbiye Galatasaray taraftarı hakkını vererek, Abdi İpekçi'yi doldurdu. Galatasaray, altın çocukları Jasaitis ve Rancik ile maça hızlı başladı. Bu sezon Abdi İpekçi'de hiçbir takım seyirci desteğini bu kadar arkasına alarak oynamamıştır.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Oyuna tutunmaya çalışan Fenerbahçe Ülker ise rakibini zayıf noktasından yakaladı ve içeriyi zorlayarak pota altından sayılar üretti. Cemal büyük bir özveri gösterirken ilk çeyrek 18-12 ev sahibinin üstünlüğüyle bitti. 2. çeyreğe iki takım da kısalarak başladı. İyi savunma yapan Galatasaray bu periyodun ilk 3.35 dakikasını 23-14 önde geçti. Tanjevic mola alarak takımına biraz nefes aldırsa da Murat'ın kaya gibi üçlüğü skoru yine ev sahibinde tuttu. Sarı-kırmızılılar, Washington'ın son bölümde çaldığı toplar ve yaptığı asistlerle devreye damgasını vurdu ve ilk yarıyı 35-29 üstün kapattı. İkinci yarıya ev sahibi Rancik'in sayısıyla başlarken, ona cevap Ömer Onan'la geldi. Her iki takım da birbirine üstünlük kurmaya çalışsa da taraftar desteğini arkasına alan Galatasaray, rakibinin öne geçmesine izin vermedi. Ev sahibi bu bölümde savunmada Cemal'in savaşı, hücumda da Jasaitis'in sayılarıyla ayakta kaldı. Fenerbahçe ise Mrsiç'in üçlüğüyle hayat bulurken, final periyoduna 50-45 Galatasaray üstünlüğüyle girildi. Son çeyrekte yine sahneye çıkan Murat Kaya gönderdiği üçlükle takımını tekrar bir adım öne geçirse de Ömer'in cevabı gecikmedi. Konuk ekip uzatmada rakibini ilk kez yakaladı. Evren Büker'e, Preldziç ile cevap veren Fenerbahçe maçı uzatmaya götürdü: 56-56. Rancik ilk uzatmaya damga vururken, Fenerbahçe Emir ve Greer ile maçtan kopmadı ve ikinci uzatmaya gidildi: 67-67. Maçı daha çok isteyen Galatasaray, Murat ve Can'ın sayılarıyla bu büyük derbiyi 74-72 kazandı.