Canıyla oynadı canından oldu

Dört ay önce Türk doktorların "Kalbinde problem var. Futbolu bırak" uyarılarını dinlemeyen ve Larissa'da kariyerine devam eden De Nigris 31 yaşında hayata gözlerini yumdu

Salı 17.11.2009
Son Güncelleme: Salı 17.11.2009
ABONE OL
Gaziantepspor formasıyla Kadıköy'de F.Bahçe attığı golün sevincini yüzüne taktığı maskeyle yaşayan ve futbolseverlerin hafızasında maskeli golcü olarak yer edinen Antonio De Nigris 31 yaşında kalbine yenik düştü. Türkiye'de Gaziantepspor, Ankaragücü ve Ankaraspor formalarını giyen Meksikalı golcünün Temmuz ayında yapılan kontrollerde kalp yetersizliğine neden olan kalp kası bozukluğu (kardiyomiyopati) teşhisi konulmuş ve hekimler tarafından futbol oynamasının sakıncalı olduğu ifade edilmişti.

KALBİ EVİNDE DURDU
Doktorların tüm uyarılarına rağmen futbol kariyerini sürdürmek isteyen De Nigris, Tümer'in formasını giydiği Yunanistan'ın Larissa kulübüne transfer olmuştu. Pazar gecesi evinde rahatsızlanan ancak hastanede müdahale şansı olmadan kalbi duran De Nigris'in hayatını kaybetmesi ülkesi Meksika başta olmak üzere formasını giydiği tüm ülkelerde futbolseverleri şoka uğrattı. Beş yaşında Miranda adında bir kız çocuğu olan De Nigris için Futbol Federasyonu, Gaziantepspor, Ankaragücü, G.Saray, F.Bahçe ve Bursaspor kulüpleri başsağlığı mesajı yayınladı.