Emre'den Alex-Hagi kıyaslaması

Salı 17.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 17.11.2009 19:27
ABONE OL
Emre, beraber forma giydiği iki oyuncu Alex ile Hagi'yi kıyaslaması istenip, ''Hagi mi, Alex mi?'' diye sorulması üzerine, ''İkisi de önemli oyuncular. İstatistiksel baktığınızda kesinlikle Alex, ama Hagi de çok farklı bir oyuncu. Yan yana oynadığım oyuncular arasında Hagi'yi çok daha farklı görüyorum, bana da çok şeyler öğretti ve kattı. Alex de Fenerbahçe'ye gelmiş geçmiş en değerli yabancı'' diyerek sözlerini tamamladı.

KAZANMAK İSTİYORUZ


Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Emre Belözoğlu, Beşiktaş ile oynayacakları derbi maçı kazanmak istediklerini söyledi.

Emre, Samandıra Can Bartu Tesisleri basın odasında düzenlediği basın toplantısında, bu sezon maç ayırt etmeksizin çalıştıklarını ifade ederek, ''Bizim için her maçın ayrı bir önemi var. Derbi maçların atmosferi farklı oluyor. Takımımızda kaliteli, tecrübeli oyuncular var. Geçen sene derbilerde iyi bir performansımız vardı. İnşallah bu sene de devam eder. Galatasaray'dan sonra Beşiktaş derbisinde de iyi bir sonuç almak istiyoruz'' dedi.

Derbi karşılaşmasının çok önemli olduğunun altını çizen Emre, ''Beşiktaş, 7 puan geride olsa da yarıştan kopmamak adına elinden geleni yapacaktır. Biz de geçmişte gösterdiğimiz performansı ortaya koyarsak, derbiye avantajlı çıkarız'' diye konuştu.

Derbilerde saha avantajıyla ilgili bir soruya Emre, ''Büyük maçlarda saha ve seyirci avantajı olan takım tabii ki avantajlı olur. Kadıköy'ün bize yardımlarını yadsıyamayız. Orada önemli maçlar kazandık. Biz oraya da kazanmak için gideceğiz. Ligdeki tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz'' yanıtını verdi.

''BEŞİKTAŞ KAYBEDERSE...''

Beşiktaş'ın, derbi maçı yitirmesi halinde çok daha fazla şeyler kaybedeceğini söyleyen Emre, ''Beşiktaş'ı yarıştan ekarte etmek adına her şeyi ortaya koyacağız'' dedi.

Derbi öncesi uzun süre maç yapmamalarının bir dezavantaj oluşturup oluşturmayacağı sorusunu Emre, ''Çok yoğun bir sezon başı kampı geçirdik. Sadece 1-2 gün izin yapmıştık. Ankaraspor'un ligden düşürülmesinden sonra bizim için iyi bir periyot oldu. İyi dinlendik, sonra ağır antrenmanlar yaptık. Önümüzde 3 gün var, iyi çalışıp derbiye hazırlanacağız. Geçen seneye göre daha iyi fizik gücümüz var. Derbiye dinlenmiş olarak çıkacağız'' diye yanıtladı.

''ALEX BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OYUNCU''

Emre, Alex'in ve kendisinin zaman zaman oynayamamasının takımda bir eksiklik oluşturup oluşturmadığı sorusuna ise şu yanıtı verdi:

''Alex bizim için çok önemli oyuncu. İstatistiklere baktığınızda, Türkiye'ye gelmiş en önemli oyunculardan biri. Bu anlamda onunla kendimi aynı kefeye koymuyorum. O olmadığında sıkıntı yaşadığımızı düşünüyorum, fakat ne olursa olsun, Fenerbahçe takımı kişiler üzerine kurulu değil. Kim oynarsa oynasın, formanın hakkını vermek adına mücadeleyi ortaya koyacaktır.''

Emre, Uğur, Roberto Carlos ve Güiza'nın gideceklerinin konuşulduğunun hatırlatılıp, bunun takımı nasıl etkilediğinin sorulması üzerine, ''Kendi içimizde bunları hiç konuşmuyoruz. İçeride kırılgan bir yapımız yok. Çok iyi arkadaşlığımız var. Arkadaşlarımızla böyle bir diyaloğa girmiyoruz. Oynayan ve oynamayan futbolcular olarak hedefimiz tamamen şampiyonluğa ulaşmak'' karşılığını verdi.