Siftah derbiye

Rüştü ve Hakan'ın sakatlıkları sonrası kaleci sıkıntısı yaşayan Beşiktaş'ta Denizli, resmi maçı olmayan Korcan'ı derbide oynatabileceğini açıkladı. Hakan'ın oynama şansı yüzde 10, Rüştü ise maça yetişebilir

Salı 17.11.2009
Son Güncelleme: Salı 17.11.2009
ABONE OL
Beşiktaş'ta kaleci krizi yaşanıyor. Cumartesi günü derbi maçında Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek olan siyah beyazlı takımda kaleciler Rüştü ve Hakan Arıkan'ın durumları sonrası teknik direktör Mustafa Denizli gözünü, hiç maç oynamayan Korcan'a çevirdi. Hakan'ın sakatlığının Rüştü'ye oranla daha ciddi olduğunu belirten Mustafa Denizli, "Hakan'ın, bir kalecinin en önemli uzvu olan elleriyle ilgili sakatlığı var. Durumlarına bakacağız" dedi. Fenerbahçe derbisiyle ilgili fazla yorum yapmaktan kaçınan Beşiktaş Teknik Direktörü, "Derbi hazırlıklarımız sürüyor. Daha milli takımlarda futbolcularım var. Takıma nasıl gelecekleri önemli. Eğer sakatlıkları olmadan gelirlerse bizim için iyi olur" diye konuştu.

SİZCE BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE MAÇI NASIL SONUÇLANIR?

SİVOK'DA DA SORUN VAR
Denizli, sakatlığı nedeniyle Çek Milli Takımı'ndan dönen Sivok'un topuğunda bir sorununun olduğunu ve koşu yaparken zorlandığını, durumunun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını kaydetti. Denizli, takımla antrenmanlara başlayan Matias Delgado ile ilgili bir soru üzerine de "Delgado'nun tam anlamıyla hazır olması 2 ayı bulur" ifadelerini kullanırken, Batuhan'ın da yavaş yavaş hazır hale geldiğini kaydetti.

RÜŞTÜ VE HAKAN NASIL?
Bu arada Beşiktaş'ta kaleciler Hakan ve Rüştü'nün son durumları şöyle:
HAKAN: Kontrolden geçirildi. Bileğindeki ödemde ciddi iyileşme var. Ama belli hareketleri yapamıyor. Bu da soru işareti. İki gün daha yoğun tedavi yapılacak. Maça yetişme ihtimali sadece yüzde 10.
RÜŞTÜ: Zaten Beşiktaş'ın müzmin bir sakatı. Durumu iyiye gidiyor. Yarın tekrar kontrolden geçecek. Oynama ihtimali var.