Dünya Kupası'na gidiyor

A Milli Takım'daki görevinden istifa eden Fatih Terim'e, Dünya Kupası'na katılmayı garantileyen Nijerya'dan 'teknik danışmanlık' için teklif geldiği iddia edildi

Çarşamba 18.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 18.11.2009
ABONE OL
A Milli Takım'ın 2010 Dünya Kupası Finalleri'ne gidememesinin ardından görevinden ayrılan teknik direktör Fatih Terim için ilginç bir iddia ortaya atıldı. Güney Afrika, Nijerya ve Gana gibi ülkelerin futbol gündemlerini takip eden kickoff.com adlı uluslararası haber sitesi, Terim'e Nijerya Milli Takımı'ndan teklif geldiğini bildirdi. Nijerya Futbol Federasyonu'nun, Nijerya Milli Takımı Teknik Direktörü Shuaibu Amodu'ya yönelik artan kamuoyu baskısının ardından daha güçlü bir ismi takıma 'teknik danışman' olarak getirmek istediği ve Terim'e teklif götürdükleri ifade edildi.

TERİM SESSİZLİĞİNİ KORUYOR
Nijerya'nın Güney Afrika biletini cebine koymasına karşın, Amodu'nun taraftarlarla arasının iyi olmadığına dikkat çekilerek bu durumun Dünya Kupası Finalleri'ne sıkıntıya neden olabileceği, bu nedenle de güçlü bir ismin teknik danışmanlık görevine getirilmesinin planlandığı belirtiliyor. Bu konuda Terim suskunluğunu korurken, teklife nasıl bir yanıt vereceği merak konusu oldu.