En kötüler arasında

Fransa'da 'Altın Top'un tersine en kötü performans sergileyen oyunculara verilen 'Kurşun Top' ödülü için Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Kezman ve Galatasaraylı Keita'nın da adı adaylar arasında geçiyor

Çarşamba 18.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.11.2009 12:40
ABONE OL
Goal.com'da yer alan bir habere göre, Galatasaray'daki performansıyla taraftarların beğenisini kazanan Fildişi Sahilli Abdul Kader Keita, Fransa'daki performansı nedeniyle 'Kurşun Top'a aday gösterildi. Dünyada her yıl en yüksek performansı gösteren futbolcuya verilen 'Altın Top' ödülünün bir parodisi olarak en kötü oynayan futbolcuya atfedilen 'Kurşun Top' aday listesinde Galatasaraylı Abdul Kader Keita'nın yanı sıra PSG'den kiralık olarak gittiği Zenit'te forma giyen Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Mateja Kezman'ın da adı geçiyor.

Les Cahiers du Football dergisince geleneksel olarak her yıl, sezonun en kötü futbolcusuna lâyık görülen ödül için Keita'nın da adının geçmesinde, Fildişi Sahilli futbolcunun, Galatasaray'a transfer olmadan önce Olimpik Lyon'da çok kötü bir performans sergilemesinin önemli bir etmen olduğu ifade ediliyor.

Paris St-Germain'in ardından Zenit'te de kötü bir sezon geçiren Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Mateja Kezman'sa, 'Kurşun Top'u almaya en yakın isim olarak gösteriliyor.

"Kurşun Top" için adı geçen futbolcular ise şunlar:

Mateja Kezman (PSG ve Zenit), Abdelkader Keita (Lyon ve Galatasaray), Stefan Babovic (Nantes ve Feyenoord), Mustapha Bayal (Saint-Etienne), Stéphane Dalmat (Sochaux), Nicolas Dieuze (Grenoble), Fred (Lyon ve Fluminense), Ivan Klasnic (Nantes ve Bolton), Luigi Pieroni (Valenciennes), Diego Placente (Bordeaux) et Elliot Grandin (Marseille ve Grenoble)