Fatura avukata çıktı

Futbol Federasyonu'nda patlayan 'Telekulak' skandalında fatura, Vedat Yüksel'in savunmasının istendiği yazıda yanlış ifade kullanan Avukat Ergin Akçay'a kesildi

Çarşamba 18.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 18.11.2009
ABONE OL
Geçtiğimiz hafta Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) patlayan telekulak skandalı yeni bir boyut kazandı. Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından maç verilmeyen hakem Vedat Yüksel'in, "Telefonda MHK üyesi Seyfi Gözaydın'a küfür ettiğiniz tespit edildi" denilerek PFDK'ya sevk edilmesi ve suçsuz bulunmasıyla gündeme gelen "Hakemler dinleniyor mu?" sorusu federasyonu karıştırdı. Yapılan araştırma sonucu, Disiplin Müfettişi Avukat Ergin Akçay tarafından hazırlanan ve Yüksel'in savunmasının istendiği yazıda, "tespit edilmiştir" ifadesinin yanlış kullanıldığı ve Akçay'ın bu hatasının TFF'de sıkıntı yarattığı öğrenildi.

PEŞİNİ BIRAKMIYOR
Karşı talepte bulunan Yüksel'in avukatı ve TFFHGD Genel Sekreteri Murat Söylemez'in işin peşini bırakmayarak söz konusu dilekçe hakkında TFF'den kayıtları istediği ve gelmediği takdirde savcılığa başvuruda bulunacağı öğrenildi.