Galatasaray'da olağanüstü kongre

Perşembe 19.11.2009 00:00
ABONE OL
Beko Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown'da cezalı olduğu halde başka bir oyuncunun yerine hazırlık maçında görev yapan Cemal Nalga konusu büyük sıkıntı yaratırken, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu, 25 Kasım Çarşamba günü bu konuyu görüşmek üzere olağanüstü toplanacak.

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, kulüplerinde hiç olmamış bir olay olduğu için bu konuyu görüşmek üzere 25 Kasım Çarşamba günü Galatasaray Lisesi'nde olağanüstü toplantı yapacaklarını söyledi.

Aktar, NTV Spor'a yaptığı açıklamada, toplantının kapalı oturumla yapılacağını ve Divan Kurulu üyelerinin yanı sıra, eski başkanların toplantıya katılacağını belirterek, ''Konu enine boyuna görüşülecek. Belki yönetim kuruluna tavsiyeler çıkacak. Kulübümüz için farklı bir şey. İlk defa kulüp tarihinde böyle bir olay yaşandığı için üzerinde önemle duruyoruz'' dedi.

İrfan Aktar, çıkacak kararlar konusundaki soru üzerine, ''Toplantıyı etkilemek istemem. Benim görevim bu konunun önemine binaen bu toplantının yapılmasını sağlamak. Divan üyeleri görüşlerini beyan edecekler. Alınacak kararlar konusunda fikir beyan edersem toplantının şeklini etkilemiş olurum. Bu da Divan Kurulu başkanının tarafsızlığına yakışmıyor'' diye konuştu.