Hak eden kazansın

Perşembe 19.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 19.11.2009 18:41
ABONE OL
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile yapacakları karşılaşmayı, hak edenin kazanması dileğinde bulundu.

Mosturoğlu, Beko Basketbol Ligi'nde Galatasaray Cafe Crown ile Fenerbahçe Ülker takımları arasında yapılan maçta yaşanan olaylar nedeniyle İstanbul Valiliğinde gerçekleştirilen olağanüstü İl Güvenlik Kurulu Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile deplasmanda oynayacakları karşılaşmanın, kendileri için çok önemli olduğunu belirten Mosturoğlu, ''İki takım da kazanmak için elinden geleni yapacak. Umuyoruz ki, sahada üst düzey bir mücadele yaşanır ve hak edenin kazandığı bir maç olur. Her şeyden önemlisi, huzur ve güvenliğin hakim olduğu bir müsabaka olsun, çünkü maalesef çok üzücü olayların yaşandığı bir haftayı geçtik. İnşallah bundan da dersler çıkarmışızdır, huzur ve güvenliğin olduğu, sadece futbolun konuşulduğu bir derbi olur'' diye konuştu.

Şekip Mosturoğlu, bir gazetecinin ''Siz kazanırsanız Beşiktaş ligden kopar mı?'' sorusuna da şu yanıtı verdi:

''Bence çok erken. Her maç önemli. Lige baktığımızda, yukarıdakileri zorlayacak çok sayıda takım var. Bunlar sadece büyük takımlar değil. Anadolu takımları içinde de çok iyi kadroya sahip ve iddiası olan takımlar bulunuyor. Onun için, ben her şeyi bitmiş olarak görmüyorum.''