"Sonucu ufak detaylar belirler"

Perşembe 19.11.2009 00:00
ABONE OL
Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Cristian Baroni takımın son durumu, Beşiktaş maçı ve kendi performansıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Televizyonu'nun sorularını yanıtlayan Cristian Baroni, 15 günlük arayı iyi değerlendirdiklerini belirterek,

"Bu ara bizim için iyi oldu. Tatilde ailemizle, arkadaşlarımızla vakit geçirerek, dinlenme ve rahatlama imkanı bulduk. Daha sonra çalışmalarımızı sıkı bir şekilde sürdürdük. Her zaman güzel ve sıkı bir şekilde çalışınca ve arkadaşlarınızı çalışırken görünce kendinizi daha iyi ve daha mutlu hissediyorsunuz. Şimdi bizim için yeni bir maraton başlıyor. Umarım bu dönemde kapattığımız eksiklerle birlikte takım olarak daha iyi bir dönüş yaparız" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'la oynanacak derbi maçın önemi de değinen Baroni, "Beşiktaş maçında çok dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü derbi maçların sonucunu ufak detaylar belirler. Beşiktaş karşısında en büyük avantajımız tecrübeli oyunculara sahip olmamız. Takım olarak maç gününe kadar sıkı bir şekilde çalışıp, maçta da en üst seviyede konsantrasyonla oynamalıyız. Maçın sonucunu belirleyecek detaylara dikkat etmemiz lazım" şeklinde konuştu.

Cristian Baroni istikrarlı bir grafik çizmesinin sırrını ise, "Bunun sırrı çalışmak. Hem bireysel hem de takım olarak kendinizi iyi hazırladığınız sürece istikrarı yakalarsınız. Maçlarda 1 ya da 2 oyuncu ön plana çıkıp yıldız olabilir. Onların ön plana çıkmasında diğer oyuncuların katkısı büyüktür. Bir takımda herkes görevini yapmasa aradan parlayan oyuncular olmaz. Bu yüzden hem takım arkadaşlarıma sonuna kadar yardımcı olup hem de kendi oyunumu oynamaya gayret ediyorum. Antrenmanlarda da düzgün bir
şekilde çalışıyorum. Arkadaşlarımla uyum içerisindeyiz. Eğer ben iyi bir performans sergiliyorsam bu hem kendi çalışmam hem de takımın çalışmasının ürünüdür. Demek ki takım arkadaşlarım bana yardımcı oluyor" diyerek açıkladı.

Uzaktan attığı golleri en kısa zamanda taraftarlara izlettirmek istediğini kaydeden Brezilyalı oyuncu, "Bu zamanla olacak bir şey. Takım içerisinde bazı taşlar daha iyi yerine oturduğu zaman, maçlarda da istediğim performansı yakaladığım zaman bende daha fazla uzaktan şut şansı bulacağım ve toplara daha güvenli bir şekilde vuracağım. Bende attığım gollerin özlemini çekiyorum. Şutu çektikten sonra ağların havalanmasını görmek büyük bir haz. Özledim tabi ama önce ben kendi görevimi yapmalıyım ve defansın sağlamlığını kurmaya yardımcı olmalıyım. Daha sonra zamanla taşlar yerine oturunca sert ve güvenli şutlarımı göreceğiz" dedi.

Cristian Baroni takımda çok iyi bir arkadaşlık ortamı olduğunu belirterek, "Takımdaki bütün Brezilyalıları çıkartsanız bile bu görüşüm değişmez. Çünkü Brezilyalılar dışında da Türk oyuncular ve diğer herkes biz yabancılara çok iyi davranıyor. Burada bir sevgi ortamı hakim. Herkes birbirine iyi davranıyor ve yardımcı olmaya çalışıyor. Özellikle bizimle birlikte gün içerisinde çalışan insanların, bize yardımcı olan insanların, bizlere olan sevgisi, yardımseverliği bizim de işimizi kolaylaştırıyor. Bu da bizi motive ediyor ve adaptasyon sürecimizi kısaltıyor. Sevgilerini göstermeye de devam ediyorlar" şeklinde konuştu.