Tosun Trabzonspor'u istiyor

Perşembe 19.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 19.11.2009 10:57
ABONE OL
Ankaraspor ile Ankaragücü'nün birleşmesinden sonra Ankaraspor'da kalan Murat Tosun, Trabzonspor'da oynamak istediğini söyledi.

Murat Tosun, Mayıs ayında sözleşmesinin bittiğini belirterek, ''Ankaragücü'ne kiralık geçmemi istediler. Çok kalabalık bir futbolcu kadrosu olacağı için ben geçmek istemedim. Trabzonspor ve Gençlerbirliği benimle ilgileniyordu. Trabzonspor, yönetimle görüşme de yaptı, ancak anlaşma olmadı. Trabzonspor'a gitmek istiyorum, ancak Ankaragücü ile iyi bir sözleşme yaparsam tanıdığım yerden gitmek de istemem. Sonuçta 6 ay top oynamamayı kimse istemez'' dedi.

Ligde ilk yarının bitmesini beklediğini ifade eden Tosun, ''Ben de bilmiyorum devre arasında ne olacak. Anlaşamazsak sözleşmemin bitimine kadar buradayım. A2 takımı ile çalışmalarıma devam ediyorum. Benle beraber Neca da var. Yaş sınırı nedeniyle ben A2 takımında forma giyemiyorum. Maç eksiğim var. Umarım devre arası benim problemim çözülür'' diye konuştu.

Kulüplerin futbolcuları da düşünmesi gerektiğini vurgulayan Tosun, kulüplerin futbolculara gerekli kolaylığı göstermeleri gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

''Kulüpler hep var. Futbolcunun kariyeri ise 10 yıl civarında. Bu kadar az zamanda benim uzak kaldığım süre çok uzun. Ben yaklaşık 4 yıldır buradayım ve çok şey yaptım. Yönetim ve başkanla aile gibi olduk. Kulüp de benim için çok şey yaptı. Problemli ayrılmak istemem. Devre arası umarım bu belirsizlik son bulur. Özer, Fenerbahçe'ye gitti ve Ankaraspor için mutluluk oldu. Benim için de umarım gelişmeler böyle olumlu olur.''

BİRLEŞMENİN SONUCUNU GÖRMEK İÇİN BEKLEMEK GEREK


Ankaraspor ile Ankaragücü'nün birleşmesini anlamadığını kaydeden Murat Tosun, ''Biz iyiydik. Sezona da iyi başlamıştık. Şimdi Gençlerbirliği'nden başka Ankara'daki takımların durumu ortada. Birleşme şu an yaramadı, ancak sonuç için beklemek lazım. Zamana ihtiyaç var'' dedi.

Ankaragücü'nde göreve gelen yönetimin güçlü olduğunu, tesislerin de mükemmel olduğunu belirten Tosun, Ankaragücü'nde takımın da oturmasından sonra şampiyonluk hesaplarının yapılabileceğini ifade etti.