"Bu sene de şampiyon oluruz"

Cuma 20.11.2009 00:00
ABONE OL
Beşiktaş'ın Alman futbolcusu Fabian Ernst, geçtiğimiz sene de geriden gelerek şampiyon olduklarını ima ederek, "Geçen seneye bakarsak, evet 'bu sene de şampiyon oluruz ' diyebilirim." dedi.

Siyah - beyazlı kulübün internet sitesinde Cola Turka ile Soru Cevap bölümünün konuğu olan Alman futbolcu Fabian Ernst, "Bu sene şampiyon olur muyuz?" şeklindeki bir soruya karşılık, bu sene de şampiyon olabileceklerini söyledi.

"İleride Schalkeli Ernst olarak mı yoksa Beşiktaşlı Ernst olarak mı anılmak istersin?" sorusuna ise, Ernst, "Tabii ki Beşiktaşlı Ernst olarak anılmak isterim." yanıtını verdi.

Ernst, siyah - beyazlı takımı tercih etmesindeki sebebi, "Büyük takım olması önemli bir faktördü. Beşiktaş'ı önceden biliyordum zaten. Aynı zamanda benim için de yeni bir deneyim ve önemli bir adımdı." şeklinde gösterirken, Türkiye'de futbol oynamanın zor olup olmadığını ise şöyle değerlendirdi: "Zaten benim hayatım futbol. Yaptığım en iyi iş futbol daha doğrusu... Haklı olabilirler ama benim düşüncem şöyle: Her mesleğin zorlukları var. Eğer iyi bir oyuncuysanız bu tür şeyler çok önemli olmamalı."

Beşiktaş taraftarının sevgisini kendi adına bir onur olarak yorumlayan Alman futbolcu, siyah - beyazlı taraftarlar için, "Sanırım sahada elimden geleni yaptığımı görüyorlar. Bu, hem görevimi iyi yaptığım anlamına geliyor, hem de onların sevgisini kazanmış olmak beni iki kere mutlu ediyor. Taraftarlarımızın ne kadar etkili olduğu dünyaca bilinen bir gerçek. Ben de onları takdirle izliyorum." ifadelerini kullandı.
Ernst, taraftarların kısa bir sürede kendisini benimsemesiyle ilgili olarak da "Takımımın başarısı için her zaman elimden geleni yaptım. Burada da çizgimi bozmadım. Size olan ilgi sizi mutlu ediyor çünkü vermek istediğinizi izleyenler değerlendiriyor ve size mükafat olarak dönüyor." yorumunda bulundu.
Beşiktaş'la daha önce oynadığı takımları kıyaslayan Ernst, Beşiktaşlı olmanın çok büyük bir duygu olduğunu belirterek, "Ayrıca taraftarın ilgisi sizi çok daha mutlu ediyor burada. Bir futbolcu için çok güzel şeyler bunlar." diye konuştu.

Başarılı futbolcu, "Futbolu Beşiktaş'ta bırakmayı düşünüyor musun?" sorusuna ise, "Ben istiyorum, umarımı jübilemi burada yaparım." karşılığını verdi.

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Alman kaleci Robert Enke'yle ilgili olarak da konuşan Ernst, "Çok üzücü bir olay. Eşimle televizyon izlerken görmüştük ve neden böyle olduğunu bir türlü açıklayamıyoruz." ifadelerini kullandı.