Daum'un Çarşı listesi hazır

Alman çalıştırıcı, İnönü Stadı'nda taraftarın yaratacağı baskı ve tahriklerden futbolcularının etkilenmemesi için planını hazırladı

Cuma 20.11.2009
Son Güncelleme: Cuma 20.11.2009
ABONE OL
Beşiktaş derbisinin hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de bir ilginç çalışma da İnönü Stadı'nda yaşanacak baskı ve tahriklere yönelik sürdürülüyor. Siyah-beyazlı taraftarların Dolmabahçe'de konuk ekip futbolcuları üzerinde yarattıkları olumsuz etkiyi göz önünde bulunduran F.Bahçe Teknik Direktörü Daum, oyuncularının atmosferden etkilenmemesi için planını hazırladı. Alm a n hoca, hazırladığı listede 3 önemli noktaya dikkat çekti: 1-İnönü'de zor bir maç bizi bekliyor. Beşiktaş taraftarının rakip takım üzerinde yarattıkları etkiyi hepiniz biliyorsunuz. Maç böyle başlayacaktır. Sizden isteğim, tribünden gelecek tahriklere kulaklarınızı kapatmanız ve işinizi yapmanız. 2- Beşiktaş taraftarı ile takım arasında ipler gergin. Maça baskılı başlar, ilk dakikalarda oyuna ağırlığımızı koyarsak tribünler desteği bırakıp takımına tepki gösterecektir. Bu da işimizi kolaylaştırır. 3- Beşiktaşlı futbolcular, toplara sert girip sizi sinirlendirmeye çalışabilir. Sakin kalıp bu tür tahriklere kapılmayın.

DERBİDEN UNUTULMAZ FOTOĞRAFLAR

SİZ DE DEV DERBİYİ YORUMLAYIN

ANKET - SİZCE DERBİYİ KİM KAZANIR?


Carlos'a izin yok
Devre arasında takımdan ayrılarak ülkesine dönmek isteyen Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos'a yönetimden izin çıkmadı. İki kez yöneticilere başvurarak, "İzin verirseniz ocak ayında takımdan ayrılmak istiyorum" teklifi sunan Carlos'a, "Gönlümüz sezon sonunda ayrılmandan yana" şeklinde karşılık verildiği öğrenildi.

İddaa'da favori Fener
İddaa yarın oynanacak olan derbi maçın oranlarını açıklarken, konuk ekip Fenerbahçe'yi favori olarak gösterdi. İnönü Stadı'nda saat 20:00'de başlayacak olan karşılaşmada Beşiktaş'ın galibiyetine 2,40'lık oran veren İddaa, Fenerbahçe'nin galibiyetine 2,20 verdi. Karşılaşmanın beraberlik oranı ise 3 olarak belirlendi.