Zellous krizi

Beşiktaş Bayan Basketbol Takımı'nın ABD'li yıldızının, Samsun'da taraftarlarla kavga ettiği için Disiplin Kurulu'na sevkedildiği iddiaları, G.Saray derbisi öncesi gerginlik yarattı

Cuma 20.11.2009
ABONE OL
Basketbolda Beşiktaş Cola Turka-Galatasaray Bayan Takımları arasında pazar günü oynanacak derbi öncesi Shanvonte Zellous krizi patladı. Siyah-beyazlı takımın, ABD'li basketbolcusunun pazartesi günü Samsun Basketbol Kulübü ile deplasmanda oynanan maçın ardından çıkan olaylara karıştığı için Disiplin Kurulu'na sevkedildiği iddiası Beşiktaş'ta tepki çekti. Maçın son saniyelerinde Samsunlu taraftarlarla arasında sert diyaloglar geçen Zellous'un, karşılaşmanın bitiminde kendisine atılan bir çakmağı geri fırlattığı ve ardından tribüne çıkarak tartıştığı bir taraftarı tekmelediği idia edildi. Beşiktaş Yardımcı Antrenörü Sevilay Karagöz'ün de ABD'li oyuncuyu tribünden indirmek isterken, taraftarların darbelerine mağruz kaldığı belirtildi. Maçın gözlemcisi Samer Şenbayrak'ın da olayları tek tek raporuna yazdığı ve Shanvento Zellous ile birlikte sahaya atılan yabancı maddeler için Samsun kulübünün de Disiplin Kurulu'na sevkedildiği ortaya çıktı.

AZİZ AKKAYA ŞAŞIRDI
Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun dün akşam yapılması beklenen toplantısı ertelenirken Zellous'un durumu da belirsizliğini korudu. Beşiktaş Basketbol Takımı Başantrenörü Aziz Akkaya, Zellous ile ilgili kendilerine hiç bir belgenin gelmediğini belirterek, oyuncusunun da kimseye vurmadığı söyledi.