Şampiyonluğun şifresi

Galatasaray Teknik Direktörü, zirvenin hesaplarını yapıyor. Fenerbahçe'nin puan kaybedeceğine inanan Frank Rijkaard, "İlk devreyi lider kapatırsak, sezon sonu da mutlu sona ulaşırız" dedi

Cumartesi 21.11.2009
ABONE OL
Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, oyuncularını terapiye aldı. Bugün oynanacak Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinden çıkacak sonuca göre, yarınki Manisaspor maçında liderliği de yakalayabileceklerini belirten Rijkaard, talebelerinden galibiyet sözü aldı. Hollandalı hoca, takımla yaptığı toplantıda, "Ben ilk yarıyı lider bitireceğimize inanıyorum. Rakibimiz Fenerbahçe bu dönemde mutlaka puan kaybedecektir. Eğer devre sonuna kadar tüm maçlarımızı kazanırsak, zirveye otururuz. İlk yarıyı lider bitirirsek de, sezon sonu mutlu sona ulaşır şampiyon oluruz" ifadesini kullandı.

BARIŞ'IN MİLLİ KARARSIZLIĞI
Dün yardımcısı Johan Neeskens, futbolcular Mehmet Topal, Barış Özbek ve Ufuk Ceylan ile birlikte 34. Compex Uluslararası Bilgisayar ve Tüketici Elektroniği Fuarı'na katılan Rijkaard, sarı-kırmızılı takımda çalışmaktan dolayı büyük heyecan duyduğunu itiraf etti. Öte yandan Manisaspor maçında kırmızı kart cezası nedeniyle takım arkadaşlarını yalnız bırakacak olan Barış Özbek, milli takım tercihini henüz yapmadığını söyledi. Gurbetçi yıldız, "İlerleyen zamanda kararımı vereceğim. Bu, Almanya da olabilir, Türkiye de.. Umarım hayırlısı olur" değerlendirmesinde bulundu.