Tekrar oynansın

Thierry Henry, elle asist yaptığı Fransa-İrlanda Cumhuriyeti karşılaşmasının FIFA'nın "Hayır" demesine karşın yeniden oynanması gerektiğini açıkladı

Cumartesi 21.11.2009
ABONE OL
Uzatmaya giden Fransa-İrlanda Cumhuriyeti Dünya Kupası play-off maçında, eliyle düzelttiği topu Gallas'a asist yapan Thierry Henry, karşılaşmanın yeniden oynanması gerektiği konusunda çağrı yaptı. Barcelonalı futbolcu, kendisine gelen büyük tepkilerin ardından, "Ben zaten itiraf ettim ve yeniden söylüyorum. Evet topu elle oynadım. Ben hayatımda hile yapmadım, top çok hızlı geldi ve ani bir refleksle elim topa gitti. Futbolcu olarak bir pozisyonu yavaş çekimle 100 kez tekrarlamanız mümkün değil. Elbette en adil çözüm maçın tekrar oynanması, ancak bu benim kontrolümde olan birşey değil" diye konuştu. FIFA önceki gün İrlanda Cumhuriyeti'nin maçın tekrarı için yaptığı başvuruyu reddetmişti.

SARKOZY İRLANDA'DAN ÖZÜR DİLEDİ
Bu arada Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, İrlanda Başbakanı Brian Cowen'dan özür dileyerek üzgün olduğunu söyledi. Ayrıca Fransa'yı finallere götürmesine karşın kamuoyunun büyük tepkisini çeken teknik direktör Raymond Domenech'e 862 bin Euro prim ödendi.