Divan gergin geçecek

Çarşamba günü olağanüstü toplanacak Divan Kurulu'nda sarı kırmızı kulübün duayenleri Başkan Polat'a "Mart'ta aday olma" çağrısı yapacak. Liselilerin başkan adayı ise Ali Dürüst!

Pazar 22.11.2009
ABONE OL
Galatasaray camiası, Çarşamba günkü Divan Kurulu toplantısına kilitlendi. Divan Başkanı İrfan Aktar, basketboldaki Cemal Nalga skandalının ardından divan üyelerine çağrıda bulunup 25 Kasım Çarşamba günü basına kapalı olarak olağanüstü toplantıya çağırmıştı. Galatasaray Lisesi Mezunlar Derneği olan Galatasaraylılar Cemiyeti'nin yayınladığı deklarasyondaki üslup Çarşamba günü Divan'da yaşanacakların adeta habercisiydi. Cemiyet, görevine son verilen üç liseli basketbol adamı için yönetimin yaptığı açıklamadan rahatsızlık duyduğunu gösterdi. Duygun Yarsuvat ve Hayri Kozak başta olmak üzere sarı-kırmızılı camianın duayenlerinin Divan'da Nalga skandalından dolayı Yönetim Kurulu'na çok ağır eleştiriler getireceği ve Başkan Adnan Polat'a "Mart ayındaki olağan genel kurulda aday olma!" telkininde bulunacakları öğrenildi.

DÜRÜST GÜNDEMDE!
Kulislerde, ilk Canaydın döneminin ikinci başkanı Ali Dürüst'ün yakın çevresine "Tek aday olursam varım" dediği konuşuluyor
. Polat ile Şardan'a tepki gösteren ve bir süredir kapalı kapılar ardında liseli başkan arayışında olan üyelerin Dürüst'e destek verecekleri ifade ediliyor. Kendi döneminde kulübün borçlarını yönetilebilir hale getirdiğini ifade eden Adnan Polat'ın ise, Divan Kurulu'nda gelecek eleştirilere şimdiden hazırlandığı ve "Düşmanı dışarıda aramayalım. Kendi içimizde arayalım" diyerek işaret ettiği muhaliflerine taviz vermeyeceğini açıkça gösterdiği bir konuşma yapacağı öğrenildi.