Emniyet paketleme!

Emniyet'in yeni başladığı uygulamalar dün derbide sürdü. Olay çıkaran taraftarlar kamerayla tespit edilip maç sonu beklenmeden gözaltına alındı

Pazar 22.11.2009
Son Güncelleme: Pazar 22.11.2009
ABONE OL
Hüseyin Çapkın'ın başına geçtiği İstanbul Emniyeti'nin spor sahalarındaki holiganizm ile mücadelesi tüm hızıyla sürüyor. Emniyet'in yeni başlattığı uygulamalar geçtiğimiz günlerde bazı taraftarlarının statlara girişi 1 yıl yasaklanan Beşiktaş'ın dünkü maçında da devam etti. Karşılaşmanın ilk yarısında olay çıkaran ve sahaya yabancı madde atan taraftarlar kamera ile tespit edilerek polis tarafından devre arasında oturdukları yerden toplandı. Bazı holiganlar neye uğradıklarını şaşırırken, arkadaşları gözaltına alınmalarına engel olmaya çalışsa da sonuç değişmedi. Polisin, Lig TV'den maç görüntülerini aldığı, ilerleyen günlerde bu görüntülere göre yeni gözaltılar da yapabileceği öğrenildi. Emniyet yetkilileri bundan böyle sahaya yabancı madde atan taraftarların maçı tamamlayamayacağını, anında gözaltına alınıp gerekenin yapılacağını açıkladı.

"KİMLİKLER LÜTFEN"
Maçın ardından konuşan Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül, "Kafamıza atılan maddelerin haddi hesabı yoktu. Bir önlem alınması için illa kendimizi yere mi atmamız gerek" diye sordu. Öte yandan yoğun güvenlik önlemleri alınan derbide bin 834 güvenlik personeli, 870 özel güvenlik görevlisi çalıştı. Stat çevresine biletsiz seyirciler alınmazken, tribünlere girişte taraftarlara kimlik kontrolleri yapıldı ve cezalı taraftarların stada girmeleri engellendi. Biletini gösteren taraftar kimliğini ibraz edip maça girebildi.