Evert Jan Derks G.Saray'da

Pazartesi 23.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 23.11.2009 17:43
ABONE OL
Galatasaray Futbol Akademisi Koordinatörlüğü'ne, Evert Jan Derks getirildi.

Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, akademinin başına getirilen 59 yaşındaki Hollandalı Jan Derks'in, Beden Eğitimi Akademisi mezunu ve UEFA Pro-lisans sahibi olduğu belirtildi.

ÜNLÜ OYUNCULARI YETİŞTİRDİ

Derks, 1989 yılına dek Hollanda Futbol Federasyonu'nda Teknik Dersler Eğitmeni ve U14, U16, U18, U21 Gençlik Planlaması Bölgesel Antrenörü olarak çalıştı ve Be Quick Zupthen'de teknik direktörlük yaptı.

Jan Derks, Gençlik Planlaması Bölgesel Antrenörlüğü sırasında Marc Overmars ve Philip Cocu; Hollanda Futbol Federasyonu Yaş Grupları Milli Takımları Antrenörlüğü sırasında Clarence Seedorf, Patrick Kluivert, Jaap Stam gibi oyuncularla çalıştı.

Hollanda Federasyonu'nun (A) ve (B) antrenörlük lisans kursu eğitmenliği sırasında Johan Neeskens, John Van't Schip, Rob Witschge ve Danny Blind gibi önemli futbol adamlarının yetişmesine katkıda bulunan Evert Jan Derks, halen UEFA'nın yanı sıra İskoçya, ABD ve Bulgaristan Futbol Federasyonlarının davetlisi olarak seminerler ve antrenörlük dersleri veriyor.