Gergindik!

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard ayaklarına kadar gelen çok önemli bir fırsatı teptiklerini belirterek, "Gergindik, üzerimizdeki baskıyla iyi oynamadık" dedi

Pazartesi 23.11.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 23.11.2009
ABONE OL
Ligde Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a mağlup olduğu haftada yakaladığı zirve şansını iyi değerlendiremeyen ve Manisa karşısında 2 puan kaybeden Galatasaray'da teknik direktör Frank Rijkaard, 1-1'lik sonucu üzerlerindeki baskıya bağladı. Sözlerine, "Bizim için hayal kırıklığı oldu" diyerek başlayan Hollandalı çalıştırıcı, "Taraftarımız önünde böyle sonuç aldığımız için üzgünüz. Ayağımıza çok önemli bir fırsat gelmişti. İyi oynamadığımızın farkındayız. Birçok oyuncu milli takıma gidiyor ve beraber çalışamıyoruz. Bugün biraz da gergindik, üzerimizde baskı vardı. Oyuncularım bir an önce kazanmak istediler. Normalde ev sahibi olduğumuz maçlarda oyunu kontrol ediyoruz, bugün bu gerginlikten dolayı yapamadık" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

ENGELLEMEK İSTEDİM AMA...
Hakemin son dakikalarda hatalı kararlar verdiğini vurgulayan Rijkaard, oyuncularının bu nedenle çok sinirlendiğini belirterek, "Futbolcularım hakemin yanına kadar gidip itiraz etti. Ben de onları engellemek istedim. Ancak aldığımız sonucu hakeme bağlamamak lazım, dürüstçe konuşmak gerekirse iyi oynamadık" dedi. Başarılı teknik adam, Elano'nun milli takımdaki iyi performansını G.Saray'da gösterememesi ile ilgili bir soruya ise, "Elano birçok pozisyonda oynayabilen bir oyuncu. Bugün de çok kötü değildi" karşılığını verdi.