Broos görevden alındı

Trabzonspor'da teknik direktör Hugo Broos, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yönetimle bir görüşme yaptı.

Pazartesi 23.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 23.11.2009 17:33
ABONE OL
Kasımpaşa karşısında alınan 3-1'lik yenilginin ardından teknik direktör Hugo Broos'la yollarını ayıran Trabzonspor yönetimi 'ara dönemde' takımın başına Ünal Karaman'ı getirdi.

Yönetim teknik direktör arayışlarına başlandığını da duyurdu. Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu yaptığı toplantının ardından Hugo Broos'un yerine geçici olarak takımı Ünal Karaman'ın çalıştırmasına karar verdi. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sezon başından beri takımımızı çalıştıran Teknik Direktörümüz Hugo Broos'un gerek şehrimizin gerekse de ülkemizin şartlarına uyum konusunda çektiği sıkıntılar ve alınan başarısız sonuçlar nedeniyle karşılıklı görüşmeler neticesinde görevden alınmıştır. Yönetim kurulumuz kulübümüzde görev yapacak en uygun teknik direktörün belirlenmesi doğrultusunda arayışlarına başlamış olup, kısa sürede bu konuyu çözüme kavuşturmayı planlamaktadır. Yine kurulumuzca söz konusu ara dönemde şuandaki mevcut görevi ve sorumluluğu gereği Ünal Karaman'ın takımı hazırlaması yönünde karar alınmıştır.
Bu arada yapılan değerlendirme sonucunda takıma katkıları açısından büyük beklenti içerisinde olduğumuz oyuncularımız Egemen Korkmaz, Rigobert Song, Tony Sylva, Gökhan Ünal ve Engin Baytar'ın sezon başından beri ve özellikle de son maçtaki formsuzlukları sebebiyle bir süre özel çalışmaları uygun görülmüştür. Bu oyuncularımızın eski performanslarını kazanarak yeniden takıma katkı sağlaması yönündeki beklentimiz sürmektedir. Alınan karar gereğince gündeme gelen kaptanlık konusu ve kadrodan ayrı çalışacak olan oyuncular hakkındaki nihai karar yeni göreve başlayacak olan teknik direktörün tasarrufuna bırakılacaktır. Kamuoyuna duyurulur"