Zincirleme kaza

Pazartesi 23.11.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 23.11.2009
ABONE OL
G.Saray evini ve futbol oynamayı özlemiş. Sahadaki hali, tavrı, düdükle beraber konuğunu ablukaya alması böyle söylüyor, bunu anlatıyor. G.Saray'da önce Kewell var. Onun girdiği pozisyonlar. Onun yaptığı pres. Onun başlattığı ataklar. Takımı da ona ayak uyduruyor. Rijkaard, yokluktan- ihtiyaçtan başlattığı ve Barış 'error' verene kadar onunla denediği 'göbeği sağlam tutma' trendini Ayhan'la sürdürmüş. Fark, Ayhan'ın daha çok ileriye destek vermesi. G.Saray'da aksayan Servet'in 'inceci' olma derdiyle yaptığı egzantrik hareketler ama Manisa sarı-kırmızı baskısından öyle bir nefes darlığı çekiyor ki, Servet'le kol kola oynayan Yaser varlık gösteremiyor.
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

G.Saray İsviçre saati gibi tıkır tıkır işliyor. 38'e kadar gol yok ama fazlasıyla tempolu, keyif verecek kadar organize ve seyirciyi coşturan bir G.Saray var! Manisa'ya gelince... Kapanma gibi bir dertleri yok. Tek forveti destekleyen etkili orta sahaları hızlı çıkmayı hedefliyor. Ama gün (en azından ilk yarıda) G.Saray'ın günü. Nitekim 38'de Kewell, sağdan kendi taşıdığı topu Nonda'ya 'bir zahmet asistler misin birader' havasında veriyor alınca da ağlara atıveriyor. İkinci yarıda G.Saray ikinci golü kovalıyor şiddetle. Hepsi net olan bir dünya denemede de bulunuyor. Rakipse onların gol atma telaşıyla verdiği açıkları doldurmaya çalışıyor. Bu da ikinci yarıya yine tempo olarak yansıyor. İlk yarıdan farkı bilinçsiz olması! 82'de bu bilinçsizlik Manisa'nın işine yarıyor. İlk yarıda iki kere duran toptan ciddi tehlike yaratan Manisa, korner vuruşunu Simpson'la ağlara yolluyor. Sonrası böyle durumlardaki G.Saray'ın standart klasiği; Ataktan çok panik ataklar. 'Ben atayım kahraman olayım' başlıklı disiplinsiz çaba... Liderlik koltuğu öyle sıcak öyle yakın öyle çekici ki, 'benim olsun' kaygısı G.Saray'ı gayet hak ettiği ve cebinde bildiği 3 puandan ediyor!

NALGA SKANDALI
Basketbolda koç Okan Çevik ve 3 idarecinin sebep olduğu skandal G.Saray'da deprem etkisi yarattı. Camia karıştı, yönetim ağır eleştiriler aldı. Olağanüstü divan kurulu Çarşamba günü.

ŞARDAN İSTİFA ETTİ

Basketboldan sorumlu Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, Cemal Nalga skandalının sorumluluğunu aldı ve istifa etti. Gelir getiren tüm projelerin mimarı Şardan'ın istifası yönetimi zayıflattı.

ARDA DOMUZ GRİBİ
Basketboldaki vurguna Florya'ya sızan domuz gribi eklendi. Gribin kurbanı takım kaptanı Arda, hafta boyunca evinde karantinada kaldı ve Manisa maçını yedek kulübesinde tamamladı.

TARİHİ CEZA
Nalga skandalına Basketbol Federasyonu tarihi cezalar kesti. Lige -5 puanla devam edecek olan Galatasaray'ın küme düşmemesi mucizelere bağlı. Teknik kadronun parkelerdeki kariyeri bitti.

LİDERLİK KAÇTI
Derbiden gelen F.Bahçe'nin mağlubiyet haberiyle liderlik fırsatını yakalayan sarı-kırmızılılara son darbeyi dün gece 90 dakika savaşan Manisaspor vurdu ve Aslan liderlik fırsatını kaçırdı.