Hastayı kaldırırdı!

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören: "Seyirciye bir kırgınlığım olamaz. Fenerbahçe derbisindeki futbol ve inanç kalp hastasını yatağından kaldırırdı. 'Yeter' diyenler kadar 'Yetmez' diyenler var"

Salı 24.11.2009
Son Güncelleme: Salı 24.11.2009
ABONE OL
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Kanaltürk'te Fenerbahçe derbisi öncesi ve sonrasında yaşananlarla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Demirören'in açıklamalarının önemli satırbaşları:

Seyircinin aleyhindeki tezahüratları hakkında: "Ben o statta büyüdüm, o statta yaşlanacağım. Çocuklarım da o statta büyüyecek. Beşiktaş seyircisine hiçbir zaman kırgınlığım olmaz. Protesto her zaman olabilir ama kötü tezhürata karşıyım. Beşiktaş için değil tüm sporda buna karşıyım."

Fenerbahçe galibiyeti hakkında: "Bizim takımımızın o günkü futbolu, inancı ve mücadelesi kalp hastasını bile yatağından kaldırır. Bu sene de büyük başarılara imza atacağız."

Derbiyi niye izlemediği hakkında: "Maça taraftar baskısından çekindiğim için değil, kızım rahatsız olduğu için gidemedim."

Taraftar ile barışıp barışmayacağı ve transferler hakkında: "Beşiktaş tribünleri ile bir sorunum yok ki barışayım. Hatta bana gelen bilgiler ilk bağıranların benim lehime 'Yetmez Yıldırım Demirören' tezahüratı yaptıkları. Transferler konusunda ise mühim olan teknik kadronun kararı. Onlar isterse takviye yapabiliriz."

Yaklaşan başkanlık seçimi hakkında: "Seçim sürecinin cevaplarını telefonla vermek Beşiktaş Başkanı'na yakışmaz. Şu anda seçimle ilgili konuşmak istemiyorum. Bir değil beş aday da çıkabilir ve demokratik bir yarış yaşanır."