Kapıyı açtı!

Yuvaya dönmesine kesin gözüyle bakılan Şenol Güneş, "Seul'dan ayrıldıktan sonra dinlenecektim ama Trabzonspor söz konusu ise oturur konuşuruz" diyerek kapıyı açtı

Salı 24.11.2009
Son Güncelleme: Salı 24.11.2009
ABONE OL
Şenol Güneş, eski gözağrısı Trabzonspor'a yeşil ışık yaktı. Güney Kore Ligi'ni Seul ile 3. sırada bitiren Güneş, "Seul'den resmen ayrılmadım ama yeni senede ülkeme döneceğimi söylemiştim. Hafta içi yöneticilerle görüşüp veda edeceğim" derken, Trabzonspor'da görevden kaçamayacağını itiraf etti. Sezon başında görüştüğü eski kulübüne, "İyi bir yerli teknik adam bulun, onunla çalışın" dediğini vurgulayan Güneş şunları söyledi: "Ben daha önce de Trabzonspor çaresiz kalırsa, seve seve çalışacağımı söylemiştim. Şimdi Trabzonspor'un içinde bulunduğu durum farklı. Sanırım Broos ile de yollarını ayırmışlar. Sonuçta şehrimin takımı. Aslında 6 ay çalışmayı düşünmüyordum. Senelerdir Türkiye'den uzaktayım. Memleketimi ve yakınlarımı çok özledim ve yorgunum. Trabzonspor'a dışarıdan destek gerekirse, her zaman seve seve veririm. İçinde bulunmam ve görevin başına geçmek gerekirse de o zaman oturur, konuşuruz."

UZUN VADELİ ANLAŞMA
Bu arada Trabzon yönetimi Güneş'le uzun vadeli bir anlaşma yapmayı planlıyor. Öte yandan Ünal Karaman, Güneş'in büyükleri olduğunu belirterek "Şenol Güneş bizim , çok değerli bir büyüğümüz. Camiayı yakından tanıyan birisi. Trabzonspor'da göreve gelmesi bizleri gururlandırır. Eğer teveccüh gösterip gelirse bundan gurur duyarız" dedi.

İKİ YÖNETİCİ GÜNEŞ'E GİDİYOR
Trabzon'da iki yönetici Şenol Güneş ile görüşmek için Seul'e gidiyor. Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve Genel Sekreter Hasan Yener'in Güneş ile biraraya gelerek detayları görüşecekleri öğrenildi.