Sivasspor'dan şike açıklaması

Salı 24.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 24.11.2009 17:29
ABONE OL
Almanya'da ortaya çıkan bahis skandalıyla ilgili olarak Sivasspor Kulübü'nden yapılan açıklamada, ''Başta başkanımız sayın Mecnun Otyakmaz olmak üzere yönetimimiz hiçbir kural dışı davranışın içinde bulunmaz ve bilerek yanlışa göz de yummaz'' denildi.

Kırmızı beyazlı kulübün resmi internet sitesinde Sivasspor Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, bugün bazı yayın organlarında, Fransa'da yayınlanan bir gazeteye dayalı olarak Sivasspor'un Anderlecht ile oynadığı müsabakanın manipülasyon yapılan müsabakalar arasında yer aldığı yönünde haberlere yer verildiği belirtildi.

Açıklamada, ''Aynı haberlerde yabancı gazetenin kulübümüz başkanı sayın Mecnun Otyakmaz hakkındaki uygunsuz yakıştırmalarına ve orijinal haberde yer almayan Sayın Otyakmaz'ın şikeye karıştığı yönünde ciddi şüpheler olduğu ifadesine yer verilmiştir'' denildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

''Öncelikle belirtmek isteriz ki, başta başkanımız sayın Mecnun Otyakmaz olmak üzere yönetimimiz hiçbir kural dışı davranışın içinde bulunmaz ve bilerek yanlışa göz de yummaz. Bu sebeple, kulübümüz hakkında yapılacak her türlü incelemenin en büyük destekçisi kulübümüz olacaktır. Kulübümüz ve mensuplarının aklanacağından şüphemiz bulunmamaktadır. Ancak, eğer var ise ihlalin ve faillerinin tespitinden en çok kulübümüz memnun olacaktır. Olası bir ihlal ve bunun failleri hakkında gereği herkesten önce kulübümüz tarafından yerine getirilecektir. Kulüp başkanımız yapılan uygunsuz ve gerçek dışı tanımlama hakkında yabancı basın organına ve orijinal haberde yer almayan, ancak bazı Türk basın organları tarafından yer verilen, kendisinin şikeye karıştığı hakkında ciddi şüpheler bulunduğuna ilişkin kısım hakkında sayın Mecnun Otyakmaz yasal yollara müracaat edecektir.''