Polat gürledi

"1996 yılında yöneticilikten ayrıldım. 2006'da dönene kadar 10 yılda TV'ye bir kez, Galatasaray için para toplama kampanyasında çıktım. Eleştiriye karşı değilim. Ama bugün eleştirilerle Galatasaray yıpratılıyor"

Çarşamba 25.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 25.11.2009
ABONE OL
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, basketboldaki Cemal Nalga skandalı sonrası gelen eleştiriler hakkında "1996 yılında Galatasaray'da yöneticilikten ayrıldım. 2006'da tekrar göreve geldim. 10 yıl boyunca televizyona bir kez, Galatasaray için para toplama kampanyasına katkı yapmak için çıktım. O da kulübümün yararı içindi. Bunun dışında ne televizyonlarda konuştum ne de demeç verdim. Yönetimlerle, başkanlarla ilgili tek bir kelime laf etmedim. Eleştiriye elbette karşı değilim. Ama yapıcı olması şartıyla. Bugün en çok desteğe ihtiyacımız olan dönemde herkes bir şeyler söylüyor, yorumlar yapıyor, eleştiriyor" ifadesini kullandı.

BİZDE KAVGA OLMAZ
Galatasaray Yönetim kurulunda tartışma, hatta kavga yaşandığı iddiaları için "Benim olduğum yerde yönetim kurulunda kimse söz almadan konuşamazken birileri kavga varmış gibi haberler yapıyor. Kaldı ki Ahmet Dedehayır bunu yapacak bir adam değil. Diyelim yapmaya kalktı yakasına önce ben yapışırım" diyen Polat, "Medya Galatasaray'ın üzerine çok geliyor. En ufak bir ayrıntı günlerce, haftalarca yazılıyor. Arda'nın üzerine bu kadar gidilmesi de yanlış. Bu çocuğun hiç mi özel hayatı olmayacak?" açıklamasını yaptı. Basketbol şubesinin aldığı cezayla ilgili "Küme düşürseler boynumuz kıldan ince. Ama bu cezaları anlamadık. Sekiz maçta hükmen yenik sayılıp, eksi puan veriliyor. Tahkim Kurulu'na gideceğiz" diyen Polat sözlerini şöyle tamamladı: "Bugüne kadar Galatasaray'da hesap verilmeyecek tek bir iş yapmadık. Divan Kurulu'nda çıkar, her şeyi anlatırız."