Rijkaard bizi uyarmıştı!

F.Bahçe derbisine çıkarken soyunma odasında Rijkaard'ın "Sizin daha iyi olduğunuzu biliyorlar. Tahrik edip dengenizi bozacaklar" dediğini belirten Nonda "Hoca uyardı ama biz tahriklere kapıldık"dedi

Çarşamba 25.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 25.11.2009
ABONE OL
Milan Baros'un sakatlanarak devreyi kapaması sonrasında Galatasaray'ın forvetteki tek alternatifi haline gelen Nonda, G.Saray Dergisi'ne konuştu. İşte Kongo'lu golcünün açıklamalarından satır başları:
"Sezon başında Rijkaard'ın geleceğini duyduğumda, Monaco'dan takım arkadaşım Giuly ile konuştum. Ondan hocamızın takım kurgusunu, felsefesini öğrendim."
"Rijkaard, bizi F.Bahçe derbisinden önce soyunma odasında uyararak, 'Bakın, sizin onlardan daha iyi olduğunuzu biliyorlar ve sizin dengenizi bozmaya çalışacaklar. Sizi tahrik edecekler. Lütfen sakin olun' dedi. Maalesef biz dengemizi korumayı başaramadık ve daha iyi bir takım olmamıza rağmen o maçı kaybettik."

TÜRKİYE YETMEMELİ
"Galatasaray'ı kıtanın 10 büyük kulübü arasında görüyorken, Galatasaray'ın yerel başarılarla tatmin olmaması, yönetim vizyonu olarak çok daha ileri bir noktayı hedeflemesi gerekir. Örneğin biz Fenerbahçe'yi yenerek, o sezon Türkiye'de şampiyon olmakla yetinmemeliyiz.''
"Galatasaray'da Türkçe öğrenmek zor. Yöneticiler benimle Fransızca, İngilizce konuşuyor. Arda, Ayhan, Kewell, Baros ise İngilizce konuşuyor. Servet İngilizce öğrenerek İngilizce iletişim kurmaya başladı. Kimse Türkçe konuşmuyor ki, nasıl öğreneceksiniz? İtalya'da oynadığım dönemde ise ise oyuncular ne İngilizce ne de Fransızca konuşuyordu. İtalyanca öğrenmek zorunda kaldım."