Betis taraftarından ilginç protesto

Perşembe 26.11.2009 00:00
ABONE OL
İspanya 2. Futbol Ligi'nde şu ana kadar bekleneni veremeyen Real Betis'i günlerdir protesto eden taraftarlar, pazar günü oynanacak Las Palmas maçına 20 dakika geç gireceklerini açıkladı.

2. ligde 14. haftaya girilirken bir maç eksiğiyle 17 puanla 11. sırada bulunan Real Betis, taraftarlarının yoğun baskısı altında pazar günü sahasında oynayacağı Las Palmas maçına hazırlanıyor. Real Betis-Las Palmas maçına 20 dakika geç girecek olan taraftarlar, ayrıca maç sırasında kulüp yönetimini de protesto edeceklerini şimdiden duyurdu.

Bu arada Mehmet Aurelio, Jesus Capitan gibi Betisli futbolcular, taraftarların tepkisinin haklı ve normal olduğunu savundu.

İspanyol basınına açıklama yapan Aurelio, taraftarlardan gelen baskıyla ilgili ''İlk defa böyle birşey yaşıyorum. Türkiye'de bile böyle bir durumla karşılaşmadım. Baskı her yer farklı oluyor. Tüm olanları unutmak için kazanmak zorundayız. Kazanırsak, taraftarımızı yanımıza alacağız ve daha çok motive olacağız. Neşe de gelecek. Herşey kötü gittiğinden zor olduğunu bilsem de, taraftarların bizi şu anda daha çok desteklemesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü bu durumdan birlikte çıkmalıyız'' dedi.

Uzun süren sakatlığının ardından tekrardan sahalara dönen ve Las Palmas karşısında ilk 11'de oynaması beklenen Aurelio, tek hedefinin en kısa zamanda Betis'in 1.lige çıkması olduğunu söyledi.

Ara transfer döneminde başka takıma transfer olabileceği iddialarına ise Aurelio, ''İnsanlar gideceğimi veya kalacağımı düşünebilirler. Kafalarından çok şey geçtiğini biliyorum, benim de geçiyor. Tekrardan iyi oynamak istiyorum ve o zamana kadar hiçbirşey söyleyemem, aklımda hiçbirşey yok. Sadece Betis'te daha iyi olmak istiyorum'' diye cevap verdi.