Divan-ı Sulh

Gergin geçmesi beklenen Divan Kurulu öncesi eleştiri oklarının merkezindeki yönetici Ahmet Dedehayır'ın istifası ortamı yumuşattı. Üyeler, yönetimin olaydan sonraki adımlarını onayladı

Perşembe 26.11.2009
Son Güncelleme: Perşembe 26.11.2009
ABONE OL
Galatasaray'da Cemal Nalga skandalı sonrası olağanüstü toplantıya çağrılan Divan Kurulu dün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda kapalı oturumda biraraya geldi. Medyanın ve kongre üyelerinin alınmadığı toplantıya divan üyeleri imza atarak girdi. Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, toplantı öncesi medyaya "Yönetim kurulu özür diledi, ama bu kendi görevleriyle ilgili bir durum. Bizim de camiaya karşı, kamuoyuna karşı özür borcumuz var. Son olayları tasvip etmenin imkanı yok" açıklamasını yaptı.

"İSTİFA G.SARAY'I YARALAR"
Eski başkanlardan Faruk Süren, Alp Yalman ve Ali Tanrıyar'ın da katıldığı toplantı öncesi yönetim kurulunun yedek üyelerinden Ahmet Dedehayır'ın da istifa etmesi yönetime gelebilecek sert eleştirileri frenledi. Faruk Süren, içeri girerken yönetimin istifasını istemenin veya yönetimin istifasının, Galatasaray'ı yaralamaktan başka bir işe yaramayacağını savundu. Hayrettin Kozakoğlu yönetimin görevine devam edeceğini düşündüğünü vurguladı. Başkan Adnan Polat ise salondaki konuşmasında önce Hayrettin Kozakoğlu'nun "Olay olalı 52 gün oldu, aklınız neredeydi" atışmasına cevap vererek "Federasyon da biliyordu, o zaman bu olayın 52 günlük olduğunu" dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Bütün Galatasaraylılar'dan özür diliyoruz. Bu hatanın bedelini ağır biçimde ödedik ve ödüyoruz. Şu an ihtiyacımız olan tek şey destek." Toplantıda söz alan üyeler ise Galatasaray Yönetim Kurulu'nun olayın ardından attığı adımlarını takdir ettikleri öğrenildi. Toplantı sonrası İrfan Aktar imzasıyla yapılan açıklamada Polat'ın açıklamaları için "doyurucu" ifadesi dikkat çekti. Divan üyelerinin olaydan büyük üzüntü duyduğu, yönetimin olaydan sonraki görevden almalarının ve sorumluların Disiplin Kurulu'na sevkinin uygun görüldüğü vurgulandı.