Yalandan marş okumakla olmaz

Vural'dan Daum'a gönderme: Türkiye'ye gelen yabancıların dilimizi konuşmaması terbiyesizlik. Yalandan marş okumakla bu iş olmaz...

Cumartesi 28.11.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 28.11.2009
ABONE OL
Bugün Fenerbahçe'yle karşılaşacak olan Kasımpaşa'nın teknik direktörü Yılmaz Vural, ilginç açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Vural, Türkiye'den başka ülkelere giden futbolcuların o ülkenin dilini konuştuğunu, ancak Türkiye'ye gelenlerin tek kelime Türkçe konuşmadığını belirterek "Mesela Alex, 8 yıldır Türkiye'de... Ama bir kelime bile Türkçe bilmiyor. Bence terbiyesizlik. Daum da öyle. Ne olur ki konuşsalar? Yalandan İstiklal Marşı okumakla bu iş olmaz. Türk insanını çok iyi tanıyorlar, ona göre oynuyorlar" dedi.

KOCA FENER EKSİK OLUR MU?
Fenerbahçe'nin eksiklerini mazeret olarak sunmasına da tepki gösteren Vural, "Onlarda eksik varsa bizde de var. Çok önemli oyuncularımız eksik. Koca Fenerbahçe takımı 3 oyuncusu yok diye 'ben eksiğim' diyorsa, ayıptır. Mehmet Topuz'la, Özer'le oynamak eksiklik mi oluyor? Verilen paralar ortada. Seyirci bir takım için çok önemli bir güçtür. Antrenörler sesini oyuncularına ulaştıramıyor sahada ses varken. Bu seyircinin olup, olmaması konusunda bir avantaj sayılabilir. Avantaj şudur, bütün çalıştıklarınızı sahada doğru uyguluyorsanız avantajı elde etmişsinizdir" diye konuştu.