Topun ağzındalar

G.Saray yönetimi takıma katkı sağlamayan isimleri Ocak ayında Florya'dan yolluyor: Linderoth, Serkan Çalık, Alparslan ve Aydın Yılmaz'ın bileti kesildi

Pazar 29.11.2009
ABONE OL
Bursaspor mağlubiyeti sonrası Forya'da Lale Devri bitiyor. Ligin ilk yarısının bitimine 3 hafta kala sezon başındaki performansının yanından bile geçemeyen G.Saray'da yönetim "Gidecekler" listesini şimdiden belirledi. Rijkaard'ın dört aydır verim alamadığı isimlerle yolları ayırmayı planlayan yönetici Haldun Üstünel'in devre arasında takıma takviye yapılabilmesi için öncelikle gideceklerin kesinleşmesini beklediği öğrenildi. İşte Florya'da topun ağzında olanlar:
TOBIAS LINDEROTH:Müzmin sakat ülkesinde Elfsburg ile anlaştı.
SERKAN ÇALIK:Sakatlığı geçti ama Rijkaard, "Galatasaray'da oynayacak kaliteye sahip değil" dedi.
ALPARSLAN ERDEM: Kadroya giremeyen genç oyuncu kesin olarak yollanacak.
CANER ERKİN:CSKA Moskova'dan kiralandığı için sezonun ikinci yarısında son şansını kullanacak. Satın alma opsiyonunun kullanılması çok zor.
AYDIN YILMAZ:
Üç sezondur bekleneni veremeyen ve iyi çalışmayan genç oyuncu da Galatasaray formasına veda edecek. Yönetici Haldun Üstünel'in Hakan Balta ile de özel olarak görüşüp formsuzluğunun nedenini soracağı ve milli oyuncunun sert bir şekilde uyarılacağı öğrenildi.