Yücelman hayatını kaybetti

Pazartesi 30.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 30.11.2009 13:17
ABONE OL
Türk spor gazeteciliğinin duayenlerinden, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Yücelman (77), İstanbul'da vefat etti.

Abdülkadir Yücelman, 10 gün önce geçirdiği kalp krizi sonucu girdiği yoğun bakımdan çıkamayarak, Bahçelievler Madical Park Hastanesi'nde bu sabaha karşı hayata gözlerini yumdu.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) ilk üyelerinden olan Abdülkadir Yücelman, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) üyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Balotaj Kurulu üyesi ve Basın Şeref Kartı sahibiydi.

Abdülkadir Yücelman, evli ve iki çocuk babasıydı.

YÜCELMAN'IN CENAZESİ YARIN İSTANBUL'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Bugün vefat eden Türk spor gazeteciliğinin duayenlerinden, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Yücelman'ın cenazesi yarın İstanbul'da toprağa verilecek.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nden (TSYD) alınan bilgiye göre, Yücelman için yarın TSYD ve Cumhuriyet Gazetesi'nde ayrı ayrı tören düzenlenecek.

Abdülkadir Yücelman'ın cenazesi daha sonra, Fatih Camii'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından, Eyüp Mezarlığı'na defnedilecek.

TSYD ayrıca, Yücelman için başsağlığı dileğinde bulundu.

BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE VE GALATASARAY KULÜPLERİ BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri, Türk spor gazeteciliğinin duayenlerinden, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Yücelman'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladılar.

Her üç kulüp de internet sitelerinden yayınladıkları mesajlarla, başsağlığı dileğinde bulundular.