Beraber gideriz!

Pazar 06.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 06.12.2009 13:25
ABONE OL
Kazım gece kulübünde eğlendi, kaza yaptı; Önder Turacı gece kulübünde eğlendi, atardamarını kesti. Daum olanları uzaktan seyretti! Dahi (!) hoca, futbolcularının formsuzluğuna çare bulamadı ve takım içindeki bazı öğrencilerinin özel yaşantılarındaki disiplinsizliği göremedi. Olanlar Fenerbahçe'ye gönül verenlere oldu. Bu takım 8'de 8 yaptı. Futbol otoriteleri de "Fenerbahçe, Avrupa'dan kupa getirir" dediler. Ama Fenerbahçe kan kaybediyor, Daum kötü gidişe çare olamıyor!

Mükemmel bir futbol ortaya koyan Eskişehirspor, 62. dakikada Adem Sarı'nın süper golü ile öne geçti. 79'da Adem Sarı bir kez daha sahneye çıkarak skoru 2-0 yaptı. 90+4'te Lugano'nun golü Fenerbahçe'ye yetmedi: 2-1. İkinci golde kaleci Volkan amatörce bir hata yaptı. Bu sonuçla Fenerbahçe, deplasmanda oynadığı son 4 maçı kazanamadı ve zirve yarışında büyük yara aldı. Dün Eskişehirspor tribünlerinin görsel şöleni ve Es-Es bandosu eşliğinde çalınan marşlar görülmeye değerdi.

Beraber gideriz

"Son maçlarda sizi tanıyamıyorum. Aynı gemideyiz, batarsak hepimiz boğuluruz. A.Gücü ve Trabzon maçları son şansınız".

Eskişehir maçı sonrası oldukça sinirli olan Daum, takımı geç saatlerde Samandıra'da topladı. Alman hoca, "Sizleri son maçlarda tanıyamıyorum. Bu kadar kötü oynamaya hakkınız yok. Bir yenilgi aldık 'kaza' dedik. Diğerini çift forvet tercihine bağladık. Bu mağlubiyetin açıklaması yok. Savaşmak istemeyen hemen gitsin. Zaten iki maç sonra aramızdan ayrılanlar olacaktır. Ayağınızı denk alın" dedi.

Kanatları eleştirdi
Daum'un özellikle kanatlarda etkisiz bir futbol ortaya koyan Santos, Vederson, Gökhan Gönül ile Mehmet Topuz'a yüklendiği öğrenildi. Alman çalıştırıcının şu sözleri de Samandıra'da yankılandı: "Aynı gemideyiz. Batarsak hepimiz boğuluruz. Kötü sonuçların faturası hepimize çıkacak. Kendinizi affettirmek istiyorsanız. A.Gücü ve Trabzon maçlarını kazanırsınız. Bu sizin de son şansınız."