Güneş: Bu galibiyet moral oldu

Pazar 06.12.2009 00:00
ABONE OL
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, aldıkları galibiyetin futbolculara moral olduğunu, ancak biraz sabıra ihtiyaçlarının bulunduğunu söyledi.

Şenol Güneş, 3-0 galibiyetleriyle sona eren maçın ardından yaptığı değerlendirmede, kendisi için yoğun bir 6 günü geride bıraktığını belirterek, ''Uçaktan inip tesislere gittim. Takımı tanımaya, şehire uyum sağlamaya çalıştım. 3 yıl uzak kaldım, bu süre az bir süre değil. Zor bir dönemdi'' dedi.

Trabzonspor'un bu dönemde farklı sıkıntılar yaşadığını ifade eden Güneş, ''Yeni bir dönem başlıyordu. Geçen hafta Ünal Karaman yönetiminde takım iyi sonuç almıştı. İyi başladık, iyi götürdük. Golden sonra biraz sıkıntılıydık. Rakip geldi ama etkili pozisyonu yoktu. Takım savunması adına kontrollüydük. İkinci yarıda iyi oynadık. Daha istediğim oyun anlayışında değildi takım. Belli bölümdeki oyun sevindiriciydi ama zaman zaman eksiklikler vardı'' diye konuştu.

3-0'lık sonuçla alınan 3 puanın iyi olduğunu belirten Güneş, şunları kaydetti:
''Bu galibiyet futbolculara moral oldu diye düşünüyorum. Taraftar ve futbolcu bütünlüğü çok önemliydi. Onu da hissediyorum ama yeterli görmüyorum. Kırgınlıklar var. Bazı oyuncuların kırgınlığı var. Sabır kelimesini kullanmak doğru değil belki. Çok kullandık ama malesef buna ihtiyacımız var. Düşünceleri doğru olan camia yaratabilirsek bizim hamurumuz üst seviyede başarıyı yakalarız.''
Takım kaptanlığına getirdikleri Song'un, deneyimli ve liderlik niteliği olan bir oyuncu olduğunu anlatan Güneş, ''Medya ilişkilerinde olumsuzluğu var, onu da doğru bulmuyorum. Ama her oyuncunun yanlışını konuşursak oyuncu kalmaz, medyadan da bir kişi kalmaz. Bugün için Song değil, 4 oyuncuyu kaptan yaptım. Sıralamayı onlar yaptı. Bütün sorunlara rağmen en az etkilenen oyuncu o'' diye konuştu.

ANKARAGÜCÜ CEPHESİ


Ankaragücü Teknik Sorumlusu Fikret Yılmaz ise ilk yarıda istedikleri oyunu sahaya yansıtmaya çalıştıklarını belirterek, ''Ama şok bir gol yedik. Bunun neticesinde devreyi 1-0 mağlup kapadık'' dedi.

İkinci devrede skoru kurtarmanın heyecanıyla öne çıktıklarını ifade eden Yılmaz, ''Bu arada şahsi hatalardan 2 tane daha gol yedik. Trabzonspor'un hoca değiştirmiş olması iyi bir atmosfer oluşturdu. Biz bunları biliyorduk ama malesef istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık, bunun sonucunda da sahadan mağlup ayrıldık'' diye konuştu.

TRABZONSPORLU OYUNCULARIN GÖRÜŞLERİ

Trabzonsporlu Serkan Balcı ise orta alanda oynarken kendini özgür hissettiğini belirterek, ''Sağbek oynayınca kademe anlayışına konsantre oluyorsunuz. İlk defa rahat galibiyet aldık. İnşallah devamı gelecek'' dedi.

Brezilyalı oyuncu Alanzinho ise karşılaşmanın zor geçeceğini bildiklerini kaydederek, ''Kazanmaktan fazla beni mutlu eden yardımlaşarak ve birlikte oynamamız oldu. Bunun sonucunda da galibiyet geldi. Forma giymediğim dönemde de Trabzonspor'dan ayrılmayı hiç düşünmedim. İdmanlarda en iyisini yapmaya çalıştım'' diye konuştu.