"Nerede bitireceğiniz önemli"

Pazar 06.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 06.12.2009 17:10
ABONE OL
Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, ''Nasıl başladığınız değil, nerede bitireceğiniz önemli. Emek sarf edip, sezon sonunda nerede olduğumuzu hep birlikte göreceğiz'' dedi.

Kafkas, Bursaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, iki takım adına da mücadelesi yüksek, sert bir maç oynandığını, bunun bilinciyle sahaya çıktıklarını söyledi.
Oyunun kalitesi iyi olmamasına rağmen bu maçı kazanmalarının kendileri açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Kafkas, ''Bu tip maçlar çok zor geçiyor. Her iki takım da yukarıyı hedeflediği için maçın sert geçeceği belliydi. Kart kullanırken daha dikkatli davranmak gerekiyor'' dedi.

Şampiyonluk yolunda kesin konuşmak için ligin ilk yarısındaki kalan 2 maçı da kazanmaları gerektiğini ifade eden Kafkas, şöyle konuştu:

''Bizim ayaklarımız yere basıyor. Ne olduğumuzu ve eksiklerimizi biliyoruz. Hiçbir zaman kimseyi küçümsemeden, havaya girmeden yapabileceğimizin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Bu iki maçı da kazanıp, devre arası 2 oyuncu alabilirsek, o zaman daha net konuşabiliriz. Nasıl başladığınız değil, nerede bitireceğiniz önemli. Ben her zaman hayatımda gerçekçi olmaya gayret ettim. İyi bir takımımız var. Zorlayabildiğimiz kadar bu işi zorlamaya gayret edeceğiz. Emek sarf edip, sezon sonunda nerede olduğumuzu hep birlikte göreceğiz. Dikkatli davranıp, dikkatli konuşmakta fayda var.''

ERTUĞRUL SAĞLAM
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da ligdeki konumları itibariyle kazanıldığı zaman iki takım için de büyük önem taşıyan bir karşılaşma oynadıklarını söyledi.

Gelecek hafta oynamadan alacakları 3 puanın, futbolcularını olumsuz etkilediğini ifade eden Sağlam, Kayserispor maçında rakibin ilk yarıda kalelerine 2 kez gelip, 2 gol bulduğunu belirtti.

Pozisyon bulmalarına rağmen gole ulaşamadıklarını kaydeden Sağlam, ''İkinci yarıda farkı bire indirip, dengeyi kurmak için mücadele ettik, ama olmadı. Sonuçta Kayserispor'un hak ettiği bir karşılaşma oldu. Bulunduğumuz konum itibariyle o kalitede bir oyunu sahaya yansıtamadık. Bunun sebeplerini biliyoruz. Bunları göz önünde bulundurarak, 15 günlük arayı iyi değerlendireceğiz. İlk devrenin son haftasında Beşiktaş ile oynayacağız. Bu maça kadar eksiklerimizi gidereceğiz'' dedi.