Federasyonu bitireceğim

Aziz Yıldırım, televizyonlara Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıklamadan önce VIP salonunda yüksek sesle "Federasyonu bitireceğim. Kulübün hakkını kolay kolay kimseye yedirmem" dedi

Pazartesi 07.12.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 07.12.2009
ABONE OL
Futbol kamuoyu, Aziz Yıldırım'ın Eskişehir maçı sonrası Federasyonu ve kurulları hedef alan konuşmalarını tartışırken, Fenerbahçe Başkanı'nın, maç bitiminde VIP salonunda da oldukça sinirlendiği öğrenildi. Aziz Yıldırım'ın salonda TV'den maç izleyenlere yönelik 'kapatın şunu' diye bağırdığı, yüksek sesle sevinenlere de 'yavaş olun' sözleriyle çıkıştığı bildirildi. O esnada Eskişehirliler dahil kimsenin tedirginlikten ses çıkarmaması herkesi şaşırtırken, Başkan birkaç dakika sonra etrafındakilerle konuşmaya başladı. Yıldırım bu konuşmada da "Federasyonu bitireceğim. Şimdiye kadar sustum ama artık yeter. Bu kulübün hakkını kimseye yedirmem" diyerek ilk tepkisini ortaya koydu.

'BAŞKA ŞEYLER BİLİYORUM'
Aziz Yıldırım'ın kameralar önünde de "Başka şeyler de biliyorum. Bundan sonra daha sık konuşacağım" demesi, kavganın büyüyeceğinin işaretiydi.

PFDK'ya sevk ediliyor
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, "Federasyon aklını başına alsın" açıklamaları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmesi gündemde. Bugün toplanacak olan Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu'nun, Aziz Yıldırım'ın Eskişehir maçı sonrası söylediği sözleri inceleyeceği ve konuyla ilgili hazırlanacak dosyayı da PFDK'ya göndereceği öğrenildi. Perşembe günü toplanacak olan PFDK'nın da Hukuk Kurulu'ndan gelecek dosyayı görüşerek, Aziz Yıldırım'a ceza verilip verilmemesi konusunda karara varacağı bildirildi.

Tek destek camiadan
Aziz Yıldırım'ın bu çıkışının, bazı çevrelerce gündem değiştirme çabası olarak yorumlanırken, Başkan'ın sözlerine taraftar ve camiadan destek geldi. Yaşanan her olayda yönetimin suskun kalmasını, bir dönem tezahüratlarla protesto eden taraftarlar "Susmak bize ne kazandırır?" sözleriyle rahatsızlıklarını dile getirmişlerdi. Camiadan da "Türk futboluna hizmet etmesi iyi ama, önceliği kulübümüze vermesi daha iyi olur" sesleri yükselince Yıldırım'ın dünkü açıklaması geldi.

Suskunluğu 5 maç bozdu

Kulüpler Birliği Başkanı olduğu için Federasyon ve hakemler hakkında açıklama yapmayan Aziz Yıldırım'ın, Galatasaray maçı sonrasındaki cezalar ve ardından gelen tartışmalı pozisyonlar nedeniyle kavga başlattığı ifade edildi. İşte Yıldırım'ın açıklamalarına gerekçe gösterdiği pozisyonlar: Galatasaray derbisinde çıkan olaylara verilen 2 maç seyircisiz oynama cezası... Kayseri maçında Carlos'un Cangele'ye yaptığı hareket sonrası verilen penaltı... İnönü'de Gökhan Gönül'le İbrahim Üzülmez'in mücadelesine 'devam' denilmesi... Kasımpaşa'nın attığı 3. goldeki ofsayt tartışmaları... Eskişehir'de Lugano ve Bilica'ya yapılan hareketlerin penaltı olarak değerlendirilmemesi ve Bilica'ya verilmeyen faul sonrası kornerden gelen ilk gol.

FUTBOLCULARA İNCE GÖNDERME
Kameralar önünde kötü oynadıklarını kabul eden Aziz Yıldırım, "Ben futbolcuların yerinde olsam, 'Başkan benim haklarımı savunmuyor' diye düşünürüm" sözlerini sarf ederek, bu çıkışının ardından takıma da müdahale edeceğini bir mesajla oyunculara belli etmiş oldu.