Güneş enerjisi

Trabzonspor efsanesi, Avni Aker'e galibiyetle geri döndü. Şenol Güneş'in ilk sınavında Trabzonspor, Ankaragücü'nü Umut, Gabriç ve Colman ile rahat devirdi

Pazartesi 07.12.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 07.12.2009
ABONE OL
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Efsane öğretmen okula döndü ama hemen liselerarası bilgi yarışmasında birincilik beklememek lazım. Sömestre tatilinde Meydan Larousse'u devirmeleri gerekiyor mesela! Rakip Ankaragücü, başarılı öğrencileri transfer eden dersane gibi. Lakin hoca yok, dersler boş geçiyor ve idare zayıf. Bu sınıf ancak Açıköğretim'i kazanır!.. 11'e Song ve Egemen dönmüş sadece. Geçen haftanın kazanan takımına ancak "Burası Trabzon, ben de Şenol Güneş, bu formanın değerini bilin" demiştir Güneş soyunma odasında. Başlama düdüğüyle birlikte rakibinin solundaki madeni keşfeden Serkan eline kazmayı alıp üç darbe vuruyor ilk 10'da. 13'te de sıfıra inip Umut'a nefis kesiyor, o da uzak köşeye bırakıyor kafayla:1-0. Broos'un gidişi ile kafaları rahatlayan Alanzinho ve Gabric sorumluluk alıyorlar oyunda. Ankaragücü'nün hücumları ise Song-Egemenli tandemin ofsayt taktiğine takılıyor. Meye ve Vassell'e destek gelmeyince, ileride çoğalamayan sarı-lacivertliler, solda Aydın'ın ayağına bakıyorlar. O da defansı ihmal ediyor. Colman ve Selçuklu orta sahayla rakibine üstünlük kuran Trabzonspor'un ilk yarıda isabetli iki şutu daha var ama tabela değişmiyor. Belli ki devre arasında Güneş Hoca "Kaleyi gördüğünüz yerden vurun" emri vermiş; 54'te Selçuk, 55'te Colman komutana selam çakıyor ve kaleyi yokluyorlar. 63'te Gabric yayın üzerinde yakaladığı topa, sezon başından beri sakladığı sihirli soluyla nefis vuruyor: 2-0.

KADER ANI BAKİ'DEN

Güneş, iki farkı bulunca tek forvet oyununu Umut-Gökhan değişikliğiyle sürdürüp, Ceyhun'u da Gabric'in yerine alarak üç puanı garantiye alıyor. Ankaragücü için maçın kader anı 68. dakika. Baki altıpastan topu dikiyor. Skor tek farka inse, başka bir maç olacak belki! Kapanışı Alanzinho-Gökhan- Colman AŞ yapıyor, golün veznedarı Arjantinli: 3-0. Umutlu Trabzon, Avni Aker'e umutsuz gelen Ankaragücü'nü puansız gönderiyor.