"Güneşli günler göreceğiz"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, teknik direktör Şenol Güneş'in takımın başına gelmesiyle özlenen başarıları yeniden yakalayacaklarına inandığını söyledi.

Salı 08.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009 16:30
ABONE OL
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in, Bordo-mavili kulübün dergisinde, "Güneşli günler göreceğiz" başlıklı yazısında, Şenol Güneş ile gönül bağlarını hiç koparmadıklarını belirterek, "Hepinizin bildiği gibi Teknik Direktör Hugo Broos ile yollarımızı ayırmamızın ardından bu göreve kulübümüzün en önemli değerlerinden biri olan Şenol Güneş'i getirdik. Elbette Güneş'le gönül bağımız hiçbir zaman kopmamıştı. Geçirdiğimiz pek de iyi olmayan dönemin ardından, kendisinin de sözleşmesinin bitmesi sayesinde karşılıklı görüşerek anlaştık. Anlaşmamız hiç de zor olmadı. Bu nedenle kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

Şenol Güneş'in kulüpte tam tam yetkili olarak çalışacağını belirten Şener, "Bizler yönetim kurulu olarak kendisine her türlü desteği vereceğiz. Beklentimiz camiamızdan da aynı sağduyulu yaklaşımı göstermesidir. Şenol Güneş'le hep birlikte özlenene başarıları yenide yakalayacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

Şener, "Bu arada geçtiğimiz ay içerisinde yaşanan görev değişikliği sonrasında kulübümüzden ayrılan Hugo Broos'un ülkesinde yaptığı açıklamalar da bizi fazlasıyla üzdü. Söylediklerinin bir çoğunun doğruluk payı yok. Anderlecht gibi bir takımda futbol oynamış, orada antrenörlük yapmış bir hocadan, gittiği yerle ilgili böyle demeçler duymak, şık değil. Eğer burada bir kabahat varsa bu kabahatin bizde olduğunu da açık yüreklilikle kabul etmeliyiz. Broos, Trabzon'da tamamen özgür bırakıldığı bir ortamda çalıştı. Bunun aksini beyan etmesini şaşkınlıkla karşıladık" dedi.

Başkan Sadri Şener, gündemlerinde yer alan konuların başında stat projesinin geldiğini belirterek, "Bugünkü süreçte stadyum için yap-işlet-devret modeli en iyi formül olarak görünüyor. Bu anlamda TOKİ'den sayın başbakanımızın, bakanımızın ve milletvekillerimizin destekleriyle ciddi katkılar bekliyoruz. İş adamlarının söz konusu projeyle ilgilenirken maliyet ve getiri hesabı yapmaları son derece doğal. Bunları da değerlendirecek bir yöntem üzerinde karar verip, ona göre adımlar atmalıyız" şekline konuştu.

Avni Aker Stadı'nın bulunduğu alanın da stat konusunda alternatifler arasında sayılabileceğini ifade eden Şener, "Çevrede yaşayan insanları mağdur etmeyecek bir projeyle yola çıkılabilir. Tüm bunları ortak akıl kullanarak masaya yatıracağımız bir süreç başlatılmalıdır. Bakanımız Sayın Faruk Özak'ın bugüne kadar kulübümüz için gösterdiği gayretlerin ardından bu süreçte de kendisine yardımcı olmalıyız. Sadece onun çabalarının sonuç vermesini beklemek akılcı bir yaklaşım tarzı değil.

Sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, milletvekilleri ortak bir konsensüs oluşturarak Trabzon şehri ve Trabzonspor için en doğru kararı vermeli, ondan sonra bunu talep ederek kentimizi yeni bir stada kavuşturmalıyız. Bir futbol şehri olan Trabzon böylesi modern bir tesisi fazlasıyla hak etmektedir" dedi.