"Hakemlerden biz de muzdaribiz"

Salı 08.12.2009 00:00
ABONE OL
Asıl konuşmayı yarın yapacağını belirten Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, geride kalan 15 maçın en azından 5 karşılaşmasında hakem hataları yüzünden puan alamadıklarını iddia etti. Otyakmaz, "Hakemlerden biz de muzdaribiz." dedi.

Turkcell Süper Lig takımlarından Sivasspor, bu sezon aldığı kötü sonuçlarla ligin dibine demir attı. Sivasspor'da fırtına öncesi sessizlik hakim. Son olarak Kasımpaşa deplasmanından 1 puan çıkaran Kırmızı - beyazlı ekibin başkanı Mecnun Otyakmaz, bu maç sonrası Kasımpaşaspor Futbol Şube Sorumlusu Süha Sidal'ın açıklamalarına sert çıktı.

Sivas'ta yayın yapan yerel gazete Hürdoğan'a konuşan Otyakmaz, Kasımpaşa - Sivasspor maçı sonrası 'futbolda Ergenekon olduğu yönünde iddiada bulunan Sidal'ın açıklamalarının yakışıksız olduğunu söyledi. Sivasspor'un geride kalan 15 haftada hakemlerle tek bir puan bile kazanmadığının altını çizen Başkan Otyakmaz, kimseyle bu tür konularda polemiğe girmek istemediğini ifade etti.

Kasımpaşa Futbol Şube Sorumlusu Süha Sidal'ın açıklamalarına karşı yarın kulüpler birliği toplantısında gereken cevabı vereceğini belirten Otyakmaz, "Şimdi susuyorum. Ancak bu karşı tarafın haklı olduğu anlamına gelmez. Sivasspor'un hakkını kimseye yedirtmem. Ben konuşacağım zamanı iyi biliyorum. Kulüpler Birliği toplantısında herkes gereken cevabı alacak." dedi.

Kasımpaşa maçında hakemin formsuz olduğunu ancak verdiği kararların kesinlikle Sivasspor lehine olmadığını vurgulayan Otyakmaz, "Tartışmalı penaltı verdikten sonra, attığımız golü iptal edip, İbrahim Dağaşan'ı da gereksiz yere oyundan attı. Hakemin Sivasspor yönünde karar verdiğini iddia edenlere sadece şunu söylemek istiyorum: Eğer öyle olsaydı, Ersen Martin'in attığı golü iptal eder miydi? Faul olması tartışılan bir pozisyonda İbrahim'i oyundan atar mıydı?" diye sordu.

Sivasspor'un geride kalan 15 haftada en az 5 maçtan hakem hataları yüzünden puan ve puanlar alamadığını iddia eden Mecnun Otyakmaz, "Geride kalan 15 maçta Sivasspor hakem kararlarıyla tek bir puan almamıştır. Aksine çok puanlar kaybetti. Hakemlerden biz de muzdaribiz." dedi.