Herkese 30 bin $ Kazım'a 130 bin $

Fenerbahçeli futbolcuların cezaları açıklanmadı. Ama kulislerde tüm takıma ceza geleceği, Kazım'a 130, Önder'e 80 bin dolarlık fatura çıkarılacağı konuşuluyor

Salı 08.12.2009
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009
ABONE OL
Fenerbahçe'deki disiplinsizliklerin faturası tüm takıma kesiliyor. Sarı-lacivertli yönetimin futbol takımıyla ilgili alacağı radikal kararlar dünkü basın toplantısında açıklanmadı ama bazı futbolculara can yakacak boyutta cezalar çıkacağı, hatta daha da büyük yaptırımların mümkün olduğu satır aralarında ifade edildi. Özellikle Kazım ve Santos'un Beyoğlu'ndaki gece kaçamağı ve bu olayla ilgili Kazım'ın yönetime gerçekleri söylememesi, Önder'in dinlenmesi gerekirken gece kulübünde geç saatlere kadar eğlenip, aynı gece akıllarda soru işareti kalacak şekilde el bileğini kesmesi yönetimin sabrını taşıran unsurlardı.

ÖFKE TAKIMA DA YANSIDI
Eskişehirspor yenilgisi sonrası masaya yumruğunu vuran ve Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa eden Aziz Yıldırım, Federasyon'a ve hakemlere öfke kusmuştu. Yıldırım'ın öfkesinden sarı-lacivertli futbolcular da nasibini alacak. Cezalar konusunda dünkü basın toplantısında rakamsal bilgiler verilmedi ama kulislerde bütün takıma üst üste alınan üç yenilgi nedeniyle 30'ar bin dolar kesileceği konuşuluyor. Buna ek olarak Colin Kazım 100 bin dolar, Önder Turacı 50 bin dolar, Andre Santos 30 bin dolar ekstra cezaya çarptırılacak.

"KADRO DIŞI YOK"
Bazı futbolcuların kadrodışı bırakıldığı ve A2 takımına gönderildiği iddialarını ise Aykut Kocaman yalanladı. Kocaman, "Bu haberler ne şekilde yayıldı, bilemiyorum. Böyle bir şey şu an için söz konusu değil. A2'ye sadece antrenman yapmaları için gönderebiliriz. Böyle bir şey de yok" dedi.