Kartal nasıl tur atlar?

Salı 08.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009 15:43
ABONE OL
Beşiktaş, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde devam etme şansını geçen maçlar sonucu kaybetmişti.

Siyah-beyazlılar, bu akşamki maçın ve Almanya'daki karşılaşmanın sonucuna göre grubunda 3. olarak UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etme şansını yakalayabilecek.

(B) grubunda 4 puana sahip olan siyah-beyazlıların bu şansı yakalaması için Rus ekibi karşısında sahadan 1-0'lık galibiyetle ayrılması, ayrıca Wolfsburg'un da gruptan çıkmayı garantileyen Manchester United'tan puan alması gerekiyor. Böylelikle Beşiktaş ve CSKA Moskova takımlarının puanları 7'şer olurken, Türk temsilcisi ilk maçta 2-1 yenildiği rakibine ikili averajda üstünlük sağlayarak, yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek.

Beşiktaş'ın maçı 2-1 veya bunun üzerindeki tek skorlarla galip bitirmesi halinde ise ikili averajda her şey eşit olacağı için genel averaja bakılacak. Bu durumda da Rus ekibi CSKA Moskova, Beşiktaş'ı geride bırakarak, gruptan çıkacak.

Alman ekibi Wolfsburg'un yenilmesi durumunda ise Beşiktaş'ın alacağı sonucun hiçbir önemi kalmayacak. Bu durumda Wolfsburg, CSKA Moskova ve Beşiktaş 7'şer puana sahip olacak ve üçlü averajda kötü durumda bulunan siyah-beyazlılar Avrupa defterini bu sezon için kapatacak.