ManU kehaneti!

Beşiktaş'ın hocası Mustafa Denizli, CSKA ile kolay bir maça çıkmadıklarını belirtirken, "Manchester'ın Wolfsburg karşısında kazanamayacağını düşünüyorum" dedi

Salı 08.12.2009
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009
ABONE OL
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, CSKA Moskova maçı öncesi Tomas Sivok ile gazetecilerin karşısına geçti. Denizli, Avrupa'da yola devam etmek için kazanmaktan başka çareleri olmadığını yineledi. Denizli, "Kolay bir maça çıkmıyoruz ancak Beşiktaş'ın böyle dönemlerdeki zorlu maçların altından kalktığını biliyoruz" dedi. Fransa-İrlanda arasındaki maçta Henry'nin elle attırdığı golü es geçen hakem Martin Hansson hakkında da konuşan Denizli, "Maçın ilgi çekici yanlarından biri de hakemi. Bunun Beşiktaş'ın lehine olduğunu düşünenler var. Kesinlikle aynı düşüncede değilim. İnsan psikolojisi hep hafızada belirli çağrışımlar uyandırabilir. Bu hakemin yaptığı hayati hata, ev sahibi lehine olmuştur. Şu andaki ağırlıklı düşüncesi, yapılacak hatanın ev sahibine olmamasını çağrıştırır ki oyun içinde karşılaşacağımız sorun budur. Hakemin, Beşiktaş'ın lehine olduğunu düşünenlerin sağlıklı düşünmediklerini söylüyorum" diye konuştu.

NİHAT'A ÖVGÜ
Denizli, Manchester United'ın, Wolfsburg karşısında kazanamayacağını düşündüğünü söyleyerek, "Arzumuz da bu yönde. Manchester'ın kazanamayacağını sanıyorum" derken Nihat Kahveci hakkında da, "Diyarbakır maçında iyi değildi. Yaşadığı baskıları tahmin edebiliyorum. Ama Nihat'ın ne kadar iyi bir futbolcu olduğunu çok iyi biliyorum. Ondan umudumu kesmem, hiçbir futbolcumdan umudumu kesemem" şeklinde yanıt verdi.

TAKIMIN BAŞARISI...
Toplantıya katılan Çek savunma oyuncusu Sivok, az gol yemelerinin sadece defansın başarısı olmadığını dile getirdi. Sivok, "Savunmanın bu başarısında diğer futbolcuların da katkısı vardır. Kendi hatalarımızdan 3 gol yediğimiz Wolfsburg maçı dışında kötü bir performansımız yok" derken, siyah-beyazlı taraftarların bugünkü maçta desteklerini beklediklerini söyledi.