Sofuoğlu "Hız"lı başladı

Salı 08.12.2009 00:00
ABONE OL
2007 Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, 2010 sezonuna hazırlık amacıyla ikinci test sürüşleri için İspanya'ya gitti.

Takımı Honda ile sezonu üçüncü sırada tamamlayan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kötü geçen 2009 sezonunu unutmak istediğini söyledi. Geçen sezon yaşadığı motor sorunlarını bu yıl yaşamak istemediğini dile getiren Sofuoğlu, yeni sezonda şampiyonluğu hedeflediğini kaydetti.

Sezon öncesi birçok test sürüşüne katılacağını anlatan Sofuoğlu, şöyle konuştu:

''Ekim ayındaki şampiyonanın son yarışından sonra yeni sezon hazırlıklarına başlamıştım. Sezon bitiminde 2010 yılı için Portekiz'de ilk test sürüşlerini gerçekleştirdim. Sonuçlardan memnunum. Bu hafta ise İspanya'da ikinci test sürüşlerine katılacağım. Biz takım olarak geçen yıl İspanya'daki pistte sorun yaşadık. Bu sorunları gidermek istiyoruz. Çünkü bizim motorlarımız İspanya'daki piste uyum sağlamıyor. Bu test sürüşü, sorunu gidermemize fırsat tanıyacak.''

Test sürüşlerine sezonun iyi takımlarının katıldığını dile getiren Sofuoğlu, ''Test sürüşleri, yeni sezon için nelerin olabileceği yönünde fikir verebiliyor. Artık benim için yoğun dönem başladı. Zaten 2009 yılının son yarışlarında, 2010 hazırlıklarına başlamıştık. Motor ayarlarını yapıyorduk'' diye konuştu.

Test sürüşlerinin, yarışlardan daha zor geçtiğini ve gün boyu motosiklet üzerinde kaldıklarını kaydeden Sofuoğlu, ''Yarışmalarda 80-90 tur atarken, testlerde 300 tur atıyoruz. Sezonun başlayacağı mart ayına kadar test sürüşlerimiz olacak'' diyerek sözlerini tamamladı.