"Trabzonspor'un geleceği aydınlık"

Salı 08.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009 12:23
ABONE OL
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzonspor'un geleceğinin aydınlık olduğunu bildirdi.

Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısındaki yazısında taraftarlara seslenen Güneş, ''Sizlerle tekrar buluşmanın tarifsiz heyecanı içindeyim. Özellikle göreve başlarken düzenlenen törende karşımda gördüğüm tablo beni fazlasıyla duygulandırdı. Burada hepimizin tek beklentisi başarı. Trabzonspor'u iyi temsil etmek, bunu gururla hayata geçirmek bizim açımızdan fazlasıyla önemli'' dedi.

Türk spor kamuoyunun beklediği bütün işleri yapmak için Trabzonspor'da olduğunu ifade eden Güneş, ''Çok sevdiğimiz kulübümüzü geçmişten bugüne kadar getiren herkese teşekkürü bir borç biliyorum. Trabzonspor sıkıntılardan geçmiş olabilir, ancak marka değeri büyük olan bir kulüptür. Dünya markası olması için hep birlikte el ele vermeliyiz. Görüş farklılıklarını doğal karşılıyorum, ama en önemlisi bu görüşleri tek potada eritebilme başarısını göstermektir'' diye konuştu.

Hoşgörülü olunabilmesi halinde uyumlu çalışma imkanı da bulabileceğini anlatan Güneş, ''Elimizde bir oyuncu kadrosu var. Bu kadroda yerli yabancı ayrımı yapmayacağız. Sorumluluğu paylaşarak yolumuza devam edeceğiz. Masanın dört ayağı gibi olmalıyız. Ben de köprü vazifesi görmek istiyorum. Geçmiş deneyimlerimi ve niyetimi ortaya koymak için buradayım'' ifadelerini kullandı.

Güneş, futbolun sahada oynandığını, ama futbolcuların karakterlerini öne çıkarmaya çalışacağını kaydederek, şunları söyledi:

''Bu oyuncular bizim oyuncularımız. Onlara sahip çıkacağız ve onlar da kulübü en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yapacaklar. Siz değerli taraftarlarımız bu takımın sembolü, gururu ve temsilisiniz. Çok sabrettiğinizi ve beklentilerinizi biliyoruz. Ama Trabzonspor'un geleceği aydınlıktır. Tartışmaları speküle etmeden kendi özüne dönen, büyük düşünen, dışarıdan faydalanan bir takım olacağız. Bu doğrultuda ve sizlere layık olma adına olağanüstü çalışacağıma söz veriyorum.''