"Transferime kulübüm karar verir"

Salı 08.12.2009 00:00
ABONE OL
Büyük kulüplerin transfer listesinde olan Bursaspor'un golcü futbolcusu Sercan Yıldırım, transferine kulübün karar vereceğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde arabasıyla 260 kilometre hız yaptığı gerekçesiyle kamuoyunda sert eleştirilere maruz kalan yıldız futbolcu, "Bundan sonra daha dikkatli olacağım." dedi.

Bursa'da yerel televizyon kanalı AS TV'deki spor programına katılan Bursaspor'un golcüsü Sercan Yıldırım, ilginç açıklamalarda bulundu. Küçüklüğünden beri arabalara özel ilgi duyduğunu söyleyen genç golcü, "Yaptığımın doğru birşey olduğunu söylemiyorum, ama her insan arabasını denemek ister. Tabiki 260 kilometre hız yapmak doğru değil. Ama neticede yaptığım şeyi de saçmalık olarak görmüyorum. Son model bir araç alacaktım, sonra vazgeçtim zaten. O görüntüleri bir arkadaşım çekmişti, kendi kişisel sayfasına koymuş, ordan da Bursalı bir gazeteci almış paylaşım sitelerine atmış. Eskişehirsopur'da Batuhan maç öncesi gecede kamptan ayrılmış eğlenmişti. Ben de bundan sonra daha dikkatli olacağım." dedi.

İsminin büyük takımların transfer listesinde geçmesine de değinen Sercan Yıldırım, transferde tek yetkilinin Bursaspor Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı olduğunu kaydetti. Genç golcü, "Neticede sayın başkanımız ticaretin içerisinden geliyor. Her fırsatta 'Değerini bulursak satarız' diyor. Transferimle ilgili ben açıklama yapmıyorum, tek yetkili başkanımızdır." diye konuştu.

Arkadaşlarıyla son model Corvette Z06 marka otomobille otobana çıkan Sercan, Lamborghini Gallarda marka spor arabada bulunan diğer arkadaşlarıyla yarış yapmış, haber kamuoyunda tepkilere sebep olmuştu.