CSKA ihraç edilmeyecek

Çarşamba 09.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009 15:52
ABONE OL
Avrupa Şampiyonlar Ligi (B) Grubu'nda dün Beşiktaş'ı deplasmanda 2-1 yenen, ancak maçtan önce 2 futbolcusu dopingli çıkan CSKA Moskova'nın, ligden ihraç edilmeyeceği açıklandı.

BBC'nin internet sitesinde yer alan habere göre, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), dün Avrupa Şampiyonlar Ligi (B) Grubu'nda Beşiktaş ile yapacağı maç öncesinde, defans oyuncuları Sergei Ignashevich ve Aleksei Berezutsky'nin dopingli çıkması üzerine, ''Moskova temsilcisi, kupadan ihraç edilir'' iddialarına açıklık getirdi.

UEFA'dan yapılan açıklamada, numunelerde tespit edilen söz konusu maddenin, kulübün ihracını gerektirmediği, sadece futbolculara ceza verileceği ifade edildi.

3 Kasım'da deplasmanda Manchester United ile yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi maçı sonrasında, savunma oyuncuları Sergei Ignashevich ve Alexei Berezutskiy'den alınan numunelerde dopinge rastlanmıştı.

Her iki futbolcunun (A) örneğinde de ''S6. Stimulants'' arasında sayılan yasaklı doping maddesi görüldüğünü belirten UEFA yetkilileri, bu oyuncuları, 17 Aralık'a kadar geçici olarak maçlardan men etmişti.

Yasakları hemen başlayan futbolcular, dünkü Beşiktaş maçında yer almamıştı.