Damlaydı avcı oldu

+94'te Galatasaray'ı liderlikten eden Hasan Ali; futbola Damlaspor'da başladı, bu sezon Abdullah Avcı ile yıldızını parlattı

Çarşamba 09.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009
ABONE OL
Galatasaray'a attığı son dakika golü liderliği Kayserispor'a getiren İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un genç yıldızı Hasan Ali Durtuluk SABAH'a konuştu. 20 yaşındaki Hasan Ali, futbola Zeytinburnu Damlaspor'da başladığını söyleyip kendisini alt yapı antrenörünün keşfettiğini belirterek, "Maç öncesi hocam Abdullah Avcı'ya gol atacağımı söylemiştim. Golü attıktan sonra da ona koştum. Sırtına almasına şaşırdım ama gerçekten beni başarıya o taşıyor" diye konuştu.

AVCI: 4 YILDIR BİZDE
İstanbul BŞB Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise, Hasan Ali'nin 4 yıldır kulüp bünyesinde yer aldığını hatırlatıp, "Son dönemdeki arzulu futbolunu gördükten sonra onu A takıma aldım. Ona 4 maçta görev verdim. Galatasaray maçının ikinci yarısında oyuna girip görevini yerine getirdi. Türk futbolunun yıldızlarından biri olacağına inanıyorum" değerlendirmesini yaptı.

ÖNCE SIRTA BİNDİ, SONRA EL ÖPTÜ
Galatasaray'a golü attıktan sonra kulübüde hocasının sırtına çıkan Hasan Ali dün Abdullah Avcı'nın elini öptü. Hasan Ali, "Başarımda hocamın payı büyük. Hedefim üç büyüklerden birinin formasını giyip, Avrupa'ya gitmek" dedi.